• Strona domowa
  • Jak przygotować szczotki do szyb i wycieraczek przed zamarznięciem? - Rekomendacje mechaników z lubelskich warsztatów samochodowych
Reklama
00:11, 20 października 2023

Jak przygotować szczotki do szyb i wycieraczek przed zamarznięciem? - Rekomendacje mechaników z lubelskich warsztatów samochodowych

Reklama
Jak przygotować szczotki do szyb i wycieraczek przed zamarznięciem?

Jak przygotować szczotki do szyb i wycieraczek przed zamarznięciem?

Pełna sprawność wycieraczek lub piór wycieraczek jest ważna o każdej porze roku, zarówno latem, jak i zimą. Przecież od ich prawidłowego funkcjonowania zależy bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów podczas podróży. Awaria lub słabe działanie wycieraczek powoduje ograniczenie widoczności na drodze, co może być przyczyną sytuacji awaryjnej lub wypadku.

Niewątpliwie dla większości kierowców pióra wycieraczek najgorzej spełniają swoje funkcje w zimnych porach roku. Dlatego w tym artykule rozważymy główne przyczyny wpływające na słabe wykonywanie funkcji przez sprzątaczki, zwłaszcza zimą, oraz sposoby wyeliminowania tych problemów.

Powód 1. Uszkodzenie lub zużycie powierzchni roboczej wycieraczek

Podczas czyszczenia powierzchni szkła szczotki stale mają kontakt z różnymi zanieczyszczeniami, które prowadzą do ich ścierania. Poza tym im częściej auto jest używane, tym szybciej się zużywają.

1. Krawędź powierzchni roboczej wycieraczek nie powinna posiadać uszkodzeń - zadziorów, rozdarć i innych nierówności. W przypadku wykrycia usterek lub nierównomiernego zużycia pióra wycieraczek należy wymienić.

2. Każdy model wycieraczek ma swoją żywotność i jeśli zgaśnie, wówczas konieczna jest także wymiana starych elementów na nowe. W końcu, pomimo jakości i wysokich kosztów, każde pióro wycieraczki nie będzie w stanie doskonale wykonywać swoich funkcji, jeśli upłynie jego żywotność.

Czasami kierowcy, aby przywrócić funkcję wycieraczek, smarują ich gumową część benzyną. Jednak takie przywrócenie przyniesie krótkotrwały rezultat i nie będzie można uniknąć wymiany.

Powód 2. Pojawienie się korozji i zabrudzeń na ramie

Czasami wycieraczki „zarastają” brudem, pojawia się na nich utlenianie i rdza, co prowadzi do utraty mobilności i ich właściwości ściskających. W rezultacie funkcje czyszczące szczotek są ograniczone, na szybie mogą pozostać smugi i zacieki.

Rozwiązanie może być bardzo proste:

usuń szczotki ze smyczy;

oczyść zawiasy z brudu i rdzy;

sprawdź ramę, czy dobrze wygina się we wszystkich kierunkach;

nasmaruj część ramy smarem silikonowym;

załóż wycieraczki na miejsce.

Dzięki temu po przeprowadzeniu takich manipulacji pióra wycieraczek będą działać prawidłowo, doskonale spełniając swoje funkcje.

Powód 3. Oblodzenie wycieraczek

Wraz z nadejściem zimnej pory roku kierowcy często stają przed problemem zamarzania piór wycieraczek. Dzieje się tak, ponieważ woda wnikająca w szczeliny ramy zamarza, a tym samym blokuje ruchomość wycieraczek w punktach mocowania. Ponadto ważną rolę może tu również odegrać lód, który jest w stanie pokryć gumową powierzchnię, tworząc „lodowy kokon”. Doprowadzi to do niesprawności szczotki i aby przywrócić jej działanie, konieczne jest:

1. rozluźnij konstrukcję, odpowiednio ją rozgrzej;

2. dokładnie oczyść z lodu rowki i zawiasy;

3. ważne jest, aby przed uruchomieniem samochodu, rozgrzaniem samochodu skierować strumień ciepłego powietrza w miejsce, w którym znajdują się wycieraczki, aby zapobiec ich zamarznięciu;

4. nie zapomnij o posmarowaniu gumek specjalnym płynem, który znacznie szybciej stopi lód.

Te wskazówki należy szczególnie wziąć pod uwagę, ponieważ włączenie zamarzniętych piór wycieraczek może spowodować spalenie ich silnika.

Powód 4. Sprężyny smyczy osłabły

Urządzenia, na których zamontowane są wycieraczki i smycze, dociskane są do powłoki szkła za pomocą małych i bardzo mocnych sprężyn. Po pewnym czasie słabną, co negatywnie wpływa na funkcjonowanie piór wycieraczek. W takim przypadku lepiej byłoby wymienić sprężyny lub dopasować końcówki smyczy do szyby.

Czasami kierowcy, zostawiając samochody na parkingu, podnoszą wycieraczki, aby nie przymarzły do ​​szyby. Jednak absolutnie nie można tego zrobić, ponieważ taki stan wycieraczek negatywnie wpływa na utratę właściwości roboczych ich sprężyn, skracając żywotność tych elementów. Wiąże się to z zakupem i późniejszym montażem nowych wycieraczek.

Jeśli zauważysz błąd, zaznacz odpowiedni tekst i naciśnij Ctrl + Enter, aby zgłosić to redaktorowi
#przygotować szczotki
Temat specjalny
Specjalistyczna sekcja przeznaczona dla kierowców i wszystkich zainteresowanych tematami związanymi z motoryzacją. W tej sekcji znajdziesz różne artykuły, wiadomości i publikacje związane z samochodami, bezpieczeństwem na drodze, konserwacją pojazdów, wyborem samochodu i wiele więcej.

Komentarz

Ostatnie wiadomości
Ogłoszenia
live comments feed...