• Strona domowa
  • Polska: Ważne! Szczepionką firmy AstraZeneka będą zaszczepiani nauczyciele
Szczepionka AstraZeneka
07:50, 3 lutego 2021
Wiarygodne źródło

Polska: Ważne! Szczepionką firmy AstraZeneka będą zaszczepiani nauczyciele

Szczepionka AstraZeneka
Pojawiła się informacja, że szczepionką firmy AstraZeneka nie będą zaszczepiać seniorów. Otrzymają ją natomiast nauczyciele.

Pojawiła się informacja, że szczepionką firmy AstraZeneka nie będą zaszczepiać seniorów. Otrzymają ją natomiast nauczyciele.

Na wczorajszej konferencji prasowej pan minister Michał Dworczyk poinformował, że trzecia zarejestrowana w Unii Europejskiej, szczepionka przeciw COVID-19 firmy AstraZeneka nie będzie stosowana dla szczepienia seniorów. 

Wczoraj wieczorem Rada Medyczna przedłożyła takie rekomendacje dotyczące szczepionki firmy AstraZeneka, na podstawie których podjęliśmy decyzję, że w Polsce ta szczepionka będzie wykorzystywana dla osób między 18 a 60 rokiem życia. W konsekwencji Rada zarekomendowała, żeby rozpocząć szczepienia grupy 1c, to znaczy nauczycieli - mówi minister.

Z podanych informacji wynika, że wkrótce ma być uruchomiony system zapisów dla nauczycieli. Pierwszeństwo będą mieli ci, którzy uczą klasy 1-3 oraz przedszkola. Nauczyciele powyżej 60 roku życia muszą czekać na szczepionkę Pfizer.

Podobnie do już obecnych na rynku europejskim szczepionka firmy AstraZeneka składa się z dwóch dawek. Jej zaletą jest to, że dla transportowania wystarczy tylko 2-8 stopnie Celsjusza. Jednak nie sprawdzono skuteczności działania w grupie 60+, a potwierdzona odporność wynosi 60%.

Foto: KPRM

Jeśli zauważysz błąd, zaznacz odpowiedni tekst i naciśnij Ctrl + Enter, aby zgłosić to redaktorowi
#Szceoienie #Sczepionka #Narodowy Program Sczepień #COVID-19 #Koronawirus #Polska

Komentarze

Najważniejsze wiadomości tygodnia
Sukces projektu Zdorovo: Jak Ukraińcy otrzymują opiekę medyczną w Polsce
Historia sukcesu
Ogłoszenia
live comments feed...