Demokratyczne działania Unii Europejskiej przed wyborami do PE
10:02, 8 maja
Wiarygodne źródło

KUL współpracuje z Parlamentem Europejskim

Demokratyczne działania Unii Europejskiej przed wyborami do PE
KUL współpracuje z Parlamentem Europejskim

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, jako pierwsza i jedyna polska uczelnia, nawiązał partnerską współpracę z Parlamentem Europejskim (PE). Inicjatywa ta ma na celu pobudzenie zaangażowania młodych ludzi w Europie do uczestnictwa w nadchodzących wyborach europejskich. Dr hab. Beata Piskorska, prorektor ds. studentów, doktorantów i rozwoju na KUL, sfinalizowała umowę o współpracy w Brukseli.

KUL od dawna przyczynia się do promowania wiedzy o mechanizmach działania Unii Europejskiej, udostępniając ją zarówno naukowcom, jak i studentom. "To dla nas kolejny krok w promowaniu wartości demokratycznych i aktywności obywatelskiej wśród młodzieży," mówi prof. Piskorska.

W ramach tej współpracy, w marcu tego roku, KUL gościł przedstawicieli biura PE w Polsce. Spotkanie to zapoczątkowało szereg działań, w tym udział Moniki Stojowskiej, wicerzeczniczki prasowej uniwersytetu, w Leadership Academy w Brukseli. Tam spotkała się z 250 liderami z ponad 20 krajów. Ponadto, 12 czerwca w Poznaniu odbędzie się konferencja „Wybory do PE 2024 – przebieg, kampania, perspektywy”, współorganizowana przez Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Studiów Europejskich.

Jeśli zauważysz błąd, zaznacz odpowiedni tekst i naciśnij Ctrl + Enter, aby zgłosić to redaktorowi
#KUL #Katolicki Uniwersytet Lubelski #Parlament Europejski #wybory europejskie #demokratyczne zaangażowanie #edukacja obywatelska

Komentarz

Ostatnie wiadomości
Ogłoszenia
live comments feed...