• Strona domowa
  • Jak zabezpieczyć powłokę lakierniczą przed solą i odczynnikami? - Rekomendacje mechaników z lubelskich warsztatów samochodowych
Reklama
23:33, 19 października 2023

Jak zabezpieczyć powłokę lakierniczą przed solą i odczynnikami? - Rekomendacje mechaników z lubelskich warsztatów samochodowych

Reklama
Jak zabezpieczyć powłokę lakierniczą przed solą i odczynnikami? - Rekomendacje mechaników z lubelskich warsztatów samochodowych

Spryskiwanie dróg środkami chemicznymi i solą to obowiązkowy element bezpieczeństwa zimą. Substancje te zapobiegają tworzeniu się lodu i pomagają szybciej stopić śnieg podczas zamieci. Jednak odczynniki przeciwoblodzeniowe mogą znacznie przyspieszyć korozję metali w samochodach, zniszczyć gumę, lakier i części chromowane.

Aby zminimalizować negatywny wpływ odczynników chemicznych na samochód, należy stworzyć barierę pomiędzy powierzchnią samochodu a chemikaliami. Na początek należy dobrze umyć samochód, usunąć wszelki brud i odtłuścić powierzchnię. Następnie bezpośrednio stosuje się ochronę. Jest kilku typów.

Ochrona cieczy

Te środki ochronne mają działanie hydrofobowe, nadają lustrzany połysk i oczywiście chronią przed solą i odczynnikami. Czas trwania działania wynosi od jednego miesiąca do sześciu miesięcy. Jednak lepiej nie zwlekać i zaktualizować ochronę wcześniej, ponieważ jej działanie z czasem słabnie. Jest bardzo łatwy w użyciu w płynie – wystarczy spryskać czystą powierzchnię i przetrzeć ręcznikiem z mikrofibry.

Ochrona woskiem

Ochrona woskiem nie tylko chroni przed odczynnikami, ale także zapewnia klasyczny połysk. Potrwa nieco dłużej – od 2 do 9 miesięcy, ale będzie też stopniowo słabnął. Do głównych zalet ochrony woskiem należy dość niska cena. Nakładanie go jest nieco trudniejsze. W ciepłym pomieszczeniu substancję należy rozprowadzić cienką warstwą na suchej powierzchni, a po 10 minutach wypolerować ręcznikiem z mikrofibry.

Ochrona kwarcowa

Powłoka kwarcowa jest bardzo mocna i chroni nie tylko przed odczynnikami chemicznymi, ale także przed silnymi barwnikami, a nawet uderzeniami fizycznymi. Przykładowo rysa na pewno nie dotrze do lakieru. Ochrona kwarcowa wytrzyma dość długo — co najmniej rok. Jest jednak znacznie droższa. Ponadto samodzielne jej stosowanie nie będzie działać. Wymaga to specjalnych umiejętności i pomieszczenia ze światłem podczerwonym. W przeciwnym razie, stosując ochronę kwarcową, możesz po prostu zepsuć lakier samochodu.

Jeśli zauważysz błąd, zaznacz odpowiedni tekst i naciśnij Ctrl + Enter, aby zgłosić to redaktorowi
#powłokę lakierniczą
Temat specjalny
Specjalistyczna sekcja przeznaczona dla kierowców i wszystkich zainteresowanych tematami związanymi z motoryzacją. W tej sekcji znajdziesz różne artykuły, wiadomości i publikacje związane z samochodami, bezpieczeństwem na drodze, konserwacją pojazdów, wyborem samochodu i wiele więcej.

Komentarz

Ostatnie wiadomości
Najważniejsze wiadomości tygodnia
Muzeum Wsi Lubelskiej przedstawia wirtualny 3D spacer Skansenem
Poznaj historię Lubelszczyzny z nowej perspektywy
15. Lublin Jazz Festiwal 8-14 lipca 2024 r
Zarezerwujcie sobie czas, by nie przegapić największego święta jazzu
III Festiwal Przyrody w Lublinie 17 i 18 maja
Ogród Saski
Lublin Jazz: Von Schultz / Vazquez / Wallace Trio 18 maja
Jazzowe Trio Z Ameryki Łacińskiej i Północnej Wystąpi W Lublinie!
Ogłoszenia
live comments feed...