• Strona domowa
  • Rekordowe oszustwo w Lublinie. Skradziono 1,2 miliony złotych!
Oszustwo
10:51, 12 stycznia 2021
Wiarygodne źródło

Rekordowe oszustwo w Lublinie. Skradziono 1,2 miliony złotych!

Oszustwo
Oszustwo emerytów to, niestety, już od dawna zwykła sprawa, ale tak dużej sumy nie było od lat.

Oszustwo emerytów to, niestety, już od dawna zwykła sprawa, ale tak dużej sumy nie było od lat.

W ostatnich czasach oszustwa, niestety, stały się zwykłą sprawą. Ich ofiarami stają się osoby starsze, które często są bardziej łatwowierni. Już pisaliśmy o skradzeniu pieniędzy z kont, ale tak dużego oszustwa w Lublinie, a nawet całej Polsce, nie było już od dawna. 

W zeszły piętek do 92-letniej emerytki zadzwonił telefon. Po odebraniu kobieta usłyszała głos, który przedstawił się policjantką Małgorzatą Żmudą. Głos ten zaczął przekonywać kobietę, że policja teraz łapie niebezpiecznych oszustów, a dla tego niezbędna jest pomoc emerytki.

Niestety poszkodowana uwierzyła prawdziwym oszustom, poszła do banku i zabrała wszystkie swoje oszczędności, które słowami “policjantki” miały być jej zwrócone po zakończeniu operacji.

Prawdziwy skarb w postaci złotych rubli i dolarów łączona wartością 1,2 miliony złotych, kobieta pozostawiła w bramie w jednej z kamienic u centrum miasta. 

Za jakiś czas kobieta zrozumiała, że została okradziona i zwróciła się do policji. Zaczęto poszukiwanie oszustów. Policja apeluje o ostrożność, w osobliwości osób starszych oraz ich rodziny. Często oni, dzięki swojej łatwowierności lub temu, że nie są na bieżąco z nowymi technologiami, stają się głównymi ofiarami oszustów. 

Foto: Pixabay

Jeśli zauważysz błąd, zaznacz odpowiedni tekst i naciśnij Ctrl + Enter, aby zgłosić to redaktorowi
#Oszustwo #Oszustwo telefoniczne #Oszust #Rekordowe oszustwo #Lublin

Komentarze

Ogłoszenia
live comments feed...