Obalenie antyszczepionkowców
12:38, 29 grudnia 2020
Wiarygodne źródło

Boty przeciwko szczepionkom

Obalenie antyszczepionkowców
Więcej 90% treści antyszczepionkowych generują rosyjskie trolle i boty.

Więcej 90% treści antyszczepionkowych generują rosyjskie trolle i boty.

Pomału na całym świecie ruszają szczepienia przeciwko koronawirusowi, a w związku z tym coraz częściej można się spotkać z głosami antyszczepionkowców. American Journal of Public Health opublikował swój raport, zgodnie z którym aż 93% treści antyszczepionkowych w Internecie generują boty i rosyjskie trolle. 

Spór o skuteczność i korzyść szczepionek trwa niemal od ich wynalezienia. Wielu ludzi wciąż nie wierzy w wakcynację mimo tego,  że z pojawieniem szczepień bardzo zmniejszyła się ilość zgonów z powodu chorób zakaźnych, a niektóre makabryczne choróbska, jak na przykład ospa prawdziwa, zostały całkiem zniszczone.

Po analizie American Journal of Public Health ustalił, że najskuteczniejszy wpływ treści antyszczepionkowe wywierają na rodziców, którzy akurat zastanawiają się nad szczepieniem swoich dzieci. Lektura takich szkodliwych treści powoduje odmowę od szczepień, a co zatem, narażenie własnego dziecka na ryzyko choroby, a nawet śmierci. 

Analizę przeprowadzono na podstawie blisko 1,8 milionów twittów opublikowanych z 2014 do 2017 roku. Z pełną treścią dokumentu w języku angielskim można zapoznać się na stronie ajph.aphapublications.org

Foto: Pixabay

Jeśli zauważysz błąd, zaznacz odpowiedni tekst i naciśnij Ctrl + Enter, aby zgłosić to redaktorowi
#Boty #Szczepionka #Antyszczepionkowcy

Komentarze

Ogłoszenia
live comments feed...