• Strona domowa
  • Lubelszczyzna: Szczepienie w domu - zasady i przebieg
Szczepionka
12:32, 19 lutego 2021

Lubelszczyzna: Szczepienie w domu - zasady i przebieg

Szczepionka
Zaszczepić się od koronawirusa można w domu. Jednak do tego mogą zgłosić się nie wszyscy.

Zaszczepić się od koronawirusa można w domu. Jednak do tego mogą zgłosić się nie wszyscy.

Szczepienia z każdym dniem nabierają obrotów. Oprócz zwykłych punktów szczepień i zespołów mobilnych w Polsce istnieją niezależne wyjazdowe punkty szczepień, które pozwalają zaszczepić się osobom leżącym.

Zadeklarowano, że w państwie są 117 takich punktów, i Lubelszczyzna nie jest wyjątkiem na tej liście. Dane punkty różnią się od zespołów mobilnych tym, że są one wprawie niezależne i otrzymują własne szczepienia, a nie korzystają z zamówień POZ.

To jak można zgłosić się do szczepienia na domu? Dlatego nie trzeba dzwonić na gorącą linię lub korzystać z internetu. Wystarczy po prostu zadzwonić do swojej poradni POZ lub pielęgniarki opieki długoterminowej. Te osoby mają bezpośredni kontakt z pacjentem i mogą zadeklarować, czy naprawdę potrzebuje szczepienia na domu. Jeżeli człowiek ma duże problemy z poruszaniem się, to zawiadomiony zostanie wyjazdowy punkt szczepień.

Po przyjeździe i podaniu szczepionki lekarze jeszcze minimum 15 minut będą monitorowali pacjenta dla przestrzeganie niepożądanych odczynów. Procedura podawania szczepionki i umawiania się na drugą dawkę jest identyczna.

Foto: Lubelski Urząd Wojewódzki

Jeśli zauważysz błąd, zaznacz odpowiedni tekst i naciśnij Ctrl + Enter, aby zgłosić to redaktorowi
#Szceoienie #Sczepionka #Narodowy Program Sczepień #COVID-19 #Koronawirus #Polska

Komentarz

Ostatnie wiadomości
Ogłoszenia
live comments feed...