Kryzysowe opady
08:18, 9 lutego 2021
Wiarygodne źródło

Lublin w krytycznych warunkach atmosferycznych

Kryzysowe opady
Lublin w krytycznych warunkach atmosferycznych

Już odzwyczailiśmy się od zimy, a ona nagle przyszła. Wczorajsze opady spowodowały sytuację kryzysową nie tylko w Lublinie, ale w całej Europie. Po ciągłej i dużej wichurze akcja zimowego utrzymania miasta weszła w tryb kryzysowy. 

Teraz przed pracownikami służb drogowych jest dużo pracy: ciągle odśnieżanie jezdni, chodników, ścieżek rowerowych, schodów, kładek dla pieszych oraz innych powierzchni, posypywanie solą drogową, piaskiem lub mieszanką chlorku sodu z wapnem czy piaskiem.

Warto zaznaczyć, że pierwszeństwo oddaje się drogom komunikacji miejskiej, dojazdom do szpitali, Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej oraz obiektów pogotowia ratunkowego. Do akcji zimowego utrzymania włączone są ulice o jezdniach objętych I, II lub III standardem zimowego utrzymania. 

Nad odśnieżaniem pracują 97 pojazdów specjalnych oraz wszystkie brygady odśnieżania ręcznego. Jako zabieg wyjątkowy, w przypadku niemożliwości przejazdu na drogach wojewódzkich i powiatowych, część ruchu ciężarowego tranzytowego kieruje się przez Lublin.

Policja jednocześnie informuje o licznych korkach i wypadkach, które probuje jak najszybciej usunąć. Synoptycy nie nadają optymizmu i mówią, że to dopiero początek zimy.

Foto: UM Lublin

Jeśli zauważysz błąd, zaznacz odpowiedni tekst i naciśnij Ctrl + Enter, aby zgłosić to redaktorowi
#Opady #śnieg #mróz #kryzysowe opady #akcja zimowego utrzymania miasta #Lublin

Komentarz

Ostatnie wiadomości
Ogłoszenia
live comments feed...