• Strona domowa
  • Najniższe możliwe stawki za wynajem dla lubelskich przedsiębiorców
Obniżenie stawek
08:46, 20 stycznia 2021
Wiarygodne źródło

Najniższe możliwe stawki za wynajem dla lubelskich przedsiębiorców

Obniżenie stawek
Władze Lublina zamierzają obniżyć stawki za wynajem powierzchni pod ogródki gastronomiczne do 1 grosza za metr kwadratowy.

Władze Lublina zamierzają obniżyć stawki za wynajem powierzchni pod ogródki gastronomiczne do 1 grosza za metr kwadratowy.

Pandemia wciąż szaleje, obostrzenia wciąż obowiązują, a przedsiębiorcy wciąż cierpią. Z powodu małych obrotów dużo restauracji zostało zamknięte, a pozostałe muszą mierzyć się z często ciężkimi opłatami. Dla ich wsparcia władze Lublina podjęły decyzje o obniżeniu opłat za wynajem powierzchni pod gastronomię. 

Nowa stawka opłat na 2021 rok ma wynieść tylko symboliczny 1 grosz za metr kwadratowy. Jest to najniższa przewidziana ustawą stawka. Takie działania mają pomóc przedsiębiorcom, korzystającym ze stoisk handlowych na pasie drogowym, które tak popularne na Starym Mieście i Deptaku. 

W średnim cena za wynajem powierzchni dla jednego ogródka wyniesie 40 grosz dziennie. Obrady nad projektem odbędą się 28 stycznia na najbliższym posiedzeniu Rady Miasta.

Obniżenie kosztu wynajmu jest tylko jednym z wielu działań podjętych przed miasto dla wsparcia miejscowych przedsiębiorców. Szczególnie ważne podobne decyzje stały się zeszłą wiosną, kiedy to zaczęła się epidemia koronawirusa. Od tego czasu obniżono większość stawek oraz uruchomiono akcje #ratuJEMYgastro.

Foto: UM Lublin

Jeśli zauważysz błąd, zaznacz odpowiedni tekst i naciśnij Ctrl + Enter, aby zgłosić to redaktorowi
#Zwolnienie ze stawek #Obniżenie stawek #Biznes #Lublin

Komentarze

Ogłoszenia
live comments feed...