• Strona domowa
  • Lublin: Podpisano umowę o budowie Dworca Metropolitarnego
Dworzec Metropolitarny
12:51, 19 grudnia 2020
Wiarygodne źródło

Lublin: Podpisano umowę o budowie Dworca Metropolitarnego

Dworzec Metropolitarny
Podpisano umowę o budowie dworca, który stanie się centrum komunikacyjnym regionu.

Podpisano umowę o budowie dworca, który stanie się centrum komunikacyjnym regionu.

Wczoraj została podpisana umowa o budowie nowego Dworca Metropolitarnego, który ma połączyć w jednym miejscu transport busowy, autobusowy, miejski oraz kolejowy. Dookoła nowego projektu ma powstać całkiem nowy układ drogowy.

Pracę nad nowym dworcem ma podjąć spółka Budimex. Zgodnie z planem, głównym obiektem budowy ma stać się budynek nowego dworca. Umieszczą się w nim liczne perony autobusowe, a bryła dworca ma być wykonana z betonu i szkła z wrachowaniem nowoczesnych metod ekologicznych. 

Pod nowym gmachem dworca powstanie parking na 174 miejsca, a sam dworzec będzie jak najbardziej autonomiczny, zaczynając od paneli fotowoltaicznych i zamykając zbiornikami wody deszczowej dla roślin.

Zmienią się również ulice, znajdujące się dookoła. Od nowego dworca zostanie zabezpieczony łatwy dostęp do Głównego Dworca PKP, a rekonstrukcja ulic umożliwi dostęp do obu węzłów transportowych. 

Jest to projekt strategiczny, złożony w trybie pozakonkursowym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Działanie 5.6 Efektywność energetyczna i gospodarka niskoemisyjna dla Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego. Całkowita wartość projektu to około 300 mln zł, z czego ponad 173 mln zł stanowią środki unijne - informuje UM Lublin

Foto: UM Lublin

Jeśli zauważysz błąd, zaznacz odpowiedni tekst i naciśnij Ctrl + Enter, aby zgłosić to redaktorowi
#Dworzec Metropolitarny #Nowy dworzec #Lublin #Budowa dworca

Komentarze

Ogłoszenia
live comments feed...