• Strona domowa
  • Kładka nad ul. Filaretów przystąpi do przeprowadzenia remontu w ciągu najbliższych dziewięciu miesięcy
00:57, 10 stycznia

Kładka nad ul. Filaretów przystąpi do przeprowadzenia remontu w ciągu najbliższych dziewięciu miesięcy

Kładka nad ul. Filaretów przystąpi do przeprowadzenia remontu w ciągu najbliższych dziewięciu miesięcy

Kładka nad ul. Filaretów przystąpi do przeprowadzenia remontu w ciągu najbliższych dziewięciu miesięcy, co umożliwi pieszym korzystanie z nowej konstrukcji. Miasto już podpisało umowę z wykonawcą, aby przebudować ten obiekt.

Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju, wyraził zadowolenie z rozpoczęcia przewidywanego remontu kładki nad ul. Filaretów. Zapewnił, że zmiany w budżecie oraz Wieloletniej Prognozie Finansowej umożliwiły taką inwestycję. Szczegóły dotyczące organizacji ruchu podczas prac modernizacyjnych zostaną przedstawione i zatwierdzone po zaprezentowaniu projektu zmian. Gwarantuje się minimalizację utrudnień, uwzględniając jednocześnie bezpieczeństwo wszystkich użytkowników i przestrzeganie przepisów prawa drogowego.

Zakres prac obejmuje wymianę płyty pomostu na pełną konstrukcję, zmianę balustrady zgodnie z obowiązującymi przepisami, konserwację stalowej konstrukcji oraz odwodnienie pomostu, włącznie z podłączeniem do istniejącej sieci kanalizacji deszczowej. Ponadto zaplanowano uziemienie konstrukcji stalowej kładki oraz odnowienie chodników i schodów dla pieszych w okolicy kładki.

Umowa nakłada na wykonawcę obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa ruchu drogowego i pieszych poprzez odpowiednie oznakowanie i organizację ruchu podczas prac. Spółka Primost Serwis z Będzina została wybrana na wykonawcę za koszt przekraczający 4,1 mln złotych, a termin realizacji to 9 miesięcy od podpisania umowy.

Kładka nad ul. Filaretów jest jedną z ponad 30 przepraw dla pieszych w Lublinie, utrzymywanych przez Zarząd Dróg i Mostów.

Jeśli zauważysz błąd, zaznacz odpowiedni tekst i naciśnij Ctrl + Enter, aby zgłosić to redaktorowi
#Filaretów

Komentarz

Ostatnie wiadomości
Ogłoszenia
live comments feed...