• Strona domowa
  • Dożynki Wojewódzkie 2023: Lubelszczyzna świętuje koniec żniw
27 sierpnia
01:20, 26 sierpnia

Dożynki Wojewódzkie 2023: Lubelszczyzna świętuje koniec żniw

27 sierpnia
W Lublinie tradycyjne święto plonów łączy się z nowoczesnością i atrakcjami dla całej rodziny.

W Lublinie tradycyjne święto plonów łączy się z nowoczesnością i atrakcjami dla całej rodziny.

27 sierpnia, na lotnisku w Radawcu, mieszkańcy Lubelszczyzny będą świętować Dożynki Wojewódzkie. Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz Starosta Lubelski Zdzisław Antoń zapraszają do wspólnego świętowania tego ważnego dla rolników dnia.

Uroczystości rozpoczną się o 11:00 korowodem wieńcowym oraz powitaniem delegacji z różnych powiatów województwa. O 12:00 odbędzie się Msza Święta w intencji rolników i mieszkańców regionu. O 13:15 przewidziano obrzęd dożynkowy z dzieleniem chleba oraz przemówienia okolicznościowe. W trakcie uroczystości wręczone zostaną odznaki „Zasłużony dla Rolnictwa”.

Tradycyjne dożynkowe wieńce zostaną ocenione przez komisję konkursową. Na scenie zaprezentują się zespoły ludowe, a odwiedzający będą mogli zakupić tradycyjne wyroby rękodzielnicze i kulinaria.

Dla najmłodszych przygotowano mnóstwo atrakcji. W „strefie malucha” dzieci będą mogły bawić się w bezpiecznych domkach z pluszakami czy basenach z piłeczkami. Dmuchane zamki ze zjeżdżalniami, zabawy z chustą, liną limbo czy tor przeszkód – to tylko niektóre z propozycji dla dzieci.

Muzyczne atrakcje rozpoczną się o 17:00 występem Zenka Martyniuka z zespołem Akcent. O 18:00 na scenie zagości zespół Bayera, a o 19:00 zespół Turnioki. Wieczór zakończy koncert Piotra Cugowskiego o 20:00.

Organizatorzy wydarzenia to Województwo Lubelskie, Powiat Lubelski oraz Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Jeśli zauważysz błąd, zaznacz odpowiedni tekst i naciśnij Ctrl + Enter, aby zgłosić to redaktorowi

Komentarze

Ogłoszenia
live comments feed...