• Strona domowa
  • Lubelska policja walczy z nielegalnym driftingiem na ulicach miasta
19:00, 23 stycznia 2023

Lubelska policja walczy z nielegalnym driftingiem na ulicach miasta

Lubelska policja walczy z nielegalnym driftingiem na ulicach miasta

120 skontrolowanych samochodów, prawie tyle samo wykroczeń i 9 zabranych dowodów rejestracyjnych - to wynik policyjnej akcji "STOP DRIFT", która odbyła się w miniony weekend (20-22 stycznia).

Od piątku do niedzieli (20-22 stycznia) funkcjonariusze Lubelskiej Policji Drogowej przeprowadzili wzmożone kontrole kierowców w ramach akcji "STOP DRIFT". Jej celem było zwalczanie niebezpiecznej jazdy na drogach oraz eliminowanie z ruchu pojazdów naruszających normy hałasu.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie skoncentrowali się przede wszystkim na osobach grubo łamiących przepisy bezpieczeństwa. Przeprowadzono kontrole prędkości, sprawdzono trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów oraz tradycyjnie poziom emisji spalin – relacjonuje Kamil Gołębiewski, rzecznik prasowy KMP w Lublinie.

W trakcie operacji funkcjonariusze wykryli prawie 120 wykroczeń. Większość z nich była związana z przekroczeniem prędkości. W trakcie akcji policja zarejestrowała także przypadki używania przez kierowców nieautoryzowanych modyfikacji systemu wydechowego. W wyniku działań zabrano 9 dowodów rejestracyjnych pojazdów.

Jeśli zauważysz błąd, zaznacz odpowiedni tekst i naciśnij Ctrl + Enter, aby zgłosić to redaktorowi

Komentarz

Ostatnie wiadomości
Ogłoszenia
live comments feed...