• Strona domowa
  • Ukraińska bankowość internetowa Monobank wchodzi na polski rynek
12:00, 21 stycznia 2023
Wiarygodne źródło

Ukraińska bankowość internetowa Monobank wchodzi na polski rynek

Ukraińska bankowość internetowa Monobank wchodzi na polski rynek

Ukraiński projekt Monobank wchodzi na polski rynek pod nazwą Stereo. Tak powiedział współzałożyciel Monobanku Oleg Horochowskij w wywiadzie dla portalu "Europejska prawda".

Według niego projekt znalazł już polski bank partnerski – „córkę” belgijskiego Aion.

Rozpoczynamy polską historię i wierzymy, że będzie to dobry przykład ukraińskiej ekspansji na Zachód, bo bankowość jest wymieniana przez użytkowników wśród tych mocnych atutów, które Ukraińcy odczuwają na Ukrainie, a których brakuje im w Europie” - powiedział Oleg Horochowski.

Ukraiński projekt Monobank działa na bazie Universal Bank. Wcześniej jego właściciel Serhij Tihipko zapowiedział, że projekt planuje wejść na polski rynek, ale nie ujawnił szczegółów.

Ołeh Gorochowski wyjaśnił, że w Polsce jest obecnie około trzech milionów Ukraińców, dla których Monobank chce stworzyć wygodny korytarz dla przelewów Polska-Ukraina, Ukraina-Polska.

Ale chcemy również zapewnić klientom bardzo znaną usługę, do której są przyzwyczajeni. W planach mamy też nagrody, gry i promocje” – dodał on.

Generalnie bankowość będzie miała darmowe konto, zdalną rejestrację przez Diia, menu i wsparcie w języku ukraińskim, darmowe przelewy w Ukrainę, brak prowizji za wpłatę i wypłatę gotówki, darmową kartę wirtualną i płatną kartę fizyczną o wartości do 25 zł. Dla założenia rachunków konieczne będzie przebywanie w Polsce i posiadanie nr PESEL – odpowiednika ukraińskiego NIP.

Nasza nazwa jest w Polsce bardzo oryginalna: Stereo. Oznacza to, że tutaj jesteśmy Mono, a tam jesteśmy Stereo. I to jest bardzo wygodne” – dodał Oleg Horohovskyi.

Monobank to ukraińska aplikacja bankowości internetowej i wirtualny bank o tej samej nazwie, uruchomiony w 2017 roku. Bankowość w Ukrainie działa na podstawie licencji „Universal Bank”.

Jeśli zauważysz błąd, zaznacz odpowiedni tekst i naciśnij Ctrl + Enter, aby zgłosić to redaktorowi
#Stereo

Komentarze

Najważniejsze wiadomości tygodnia
Sukces projektu Zdorovo: Jak Ukraińcy otrzymują opiekę medyczną w Polsce
Historia sukcesu
Ogłoszenia
live comments feed...