• Strona domowa
  • Polska: E-Urząd Skarbowy - nowe możliwości dla przedsiębiorców
E-Urząd Skarbowy
08:40, 2 lutego 2021
Wiarygodne źródło

Polska: E-Urząd Skarbowy - nowe możliwości dla przedsiębiorców

E-Urząd Skarbowy
Dla polskich przedsiębiorców pojawił się nowy prosty i szybki sposób kontaktu z Urzędem Skarbowym - e-Urząd Skarbowy.

Dla polskich przedsiębiorców pojawił się nowy prosty i szybki sposób kontaktu z Urzędem Skarbowym - e-Urząd Skarbowy.

Ministerstwo Finansów (MF) i Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) uruchamiają internetowy e-Urząd Skarbowy (e-US) na podatki.gov.pl - informuje na swojej stronie Ministerstwo Finansów. 

Nowa usługa ma umożliwić szybki kontakt z Urzędem Skarbowym i całodobową kontrolę za swoimi danymi podatkowymi. Oprócz tego dostępna będzie aplikacja e-mikrofirma, informacja o mandatach, usługa Twój e-PIT oraz możliwość płatności online i złożenia niektórych wniosków.

Serwis będzie dostępny dla płatników, podatników, pełnomocników, komorników sądowych i notariuszów. Jednak każda kolejna grupa osób będzie mogła korzystać z e-Urzędu Skarbowego w miarę jego rozwoju i rozbudowy. 

Dla korzystania z serwisu trzeba wejść na stronę podatki.gov.pl i zalogować się przez Profil Zaufany, e-Domen lub bankowość elektroniczną. Obecnie użytkownik będzie miał dostęp tylko do swoich informacji, a później również do spraw innych, pod warunkiem, że jest ich pełnomocnikiem lub ma dostęp do konta. 

Projekt jest częścią Programu Polska Cyfrowa finansowanego ze wspólnych funduszy polskich i Unii Europejskiej. Całkowita wartość Serwisu wyniesie 102 miliony złotych, z których 86 milionów to środki unijne.

Foto: Ministerstwo Finansów 

Jeśli zauważysz błąd, zaznacz odpowiedni tekst i naciśnij Ctrl + Enter, aby zgłosić to redaktorowi
#Urząd Skarbowy #Podatki #Biznes #Finanse #E-Urzad Skarbowy #Polska

Komentarz

Ostatnie wiadomości
Ogłoszenia
live comments feed...