Świeć się z Energą
09:19, 30 stycznia 2021
Wiarygodne źródło

Chełm stał się świetlną stolicą Polski

Świeć się z Energą
Świąteczne iluminacje są we wszystkich miastach, jednak to w Chełmie w tym roku one są najlepsze.

Świąteczne iluminacje są we wszystkich miastach, jednak to w Chełmie w tym roku one są najlepsze.

Ogłoszono wyniki konkursu iluminacji miejskiej “Świeć się z Energą”. W tym roku honorowym tytułem Świetlnej Stolicy Polski cieszy się Chełm. W konkursie wystartowało 188 miejscowości, między innymi Toruń i Rzeszów, ale to właśnie Chełm zdobył najwięcej głosów w plebiscycie, aż 8671. 

Przede wszystkim dziękuję wszystkim, którzy głosowali na Miasto Chełm. To dla nas ogromny sukces, ponieważ zwyciężyliśmy w tak  prestiżowym konkursie jako debiutanci! To dopiero początek, zamierzamy rozbudowywać iluminacje, a tak pozytywny odbiór i wygrana w plebiscycie są dla nas dodatkową motywacją - mówi Prezydent Chełma Jakub Banasek. 

“Świeć się z Energą” to ogólnopolski konkurs organizowany przez Grupę ORLEN. W tym roku odbyła się już 12 edycja. W jej ciągu odbył się zwykły plebiscyt internetowy, w którym mieszkańcy Polski oddali około 142 tysięcy głosów. 

Cel konkursu to nie tylko znaleźć najlepsze iluminacje w Polsce, ale też udzielić wsparcia dla osób potrzebujących. Miasto-zwycięzca otrzyma przedmiotów AGD (takich jak zmywarki, pralki lub lodówki) na kwotę 50 tysięcy złotych. Przeznaczono je dla przekazania placówkom pomocowym i rodzinom potrzebującym wsparcia. Ze względu na pandemię do AGD w tym roku zostały zaliczone UV lampy, służące dla z niezarażania pomieszczeń. 

Foto: UM Chełm

Jeśli zauważysz błąd, zaznacz odpowiedni tekst i naciśnij Ctrl + Enter, aby zgłosić to redaktorowi
#Iluminacja #Światła #Świeć się z Energą #Chełm #Lubelszczyzna

Komentarz

Ostatnie wiadomości
Ogłoszenia
live comments feed...