• Strona domowa
  • Polska: Szczepienia ruszyli, a wolnych terminów już nie ma. Nie idźcie na próżno do przychodni.
Skończyły się terminy sczepień
08:15, 25 stycznia 2021
Wiarygodne źródło

Polska: Szczepienia ruszyli, a wolnych terminów już nie ma. Nie idźcie na próżno do przychodni.

Skończyły się terminy sczepień
Dzisiaj zaczęły się szczepienia grupy 0, a wolne terminy już całkiem się skończyły. Nie idźcie na próżno do przychodni.

Dzisiaj zaczęły się szczepienia grupy 0, a wolne terminy już całkiem się skończyły. Nie idźcie na próżno do przychodni.

Dzisiaj zaczynają się szczepienia grupy 0. 6027 punktów szczepień w całej Polsce zaczęły przyjmować seniorów. Szkoda, że nie wszystko tak dobrze, bo z powodu braku szczepionek do końca marca zaszczepi się tylko 3,1 miliona osób, a chętnych jest o wiele więcej. 

Na wczorajszej konferencji prasowej pan minister Michał Dworczyk poinformował, że wszystkie 150 tysięcy wolnych terminów, o których pisaliśmy przedwczoraj, zostały zarezerwowane. Jednocześnie rząd przekonuje, że gdyby nie brak szczepionek, uruchomiony system mógłby zaszczepić 11 milionów Polaków w tym kwartale. 

Pan minister apeluje do osób starszych, żeby nie szli do przychodni dokonać zapisu, bo nie jest to w możliwe w obecnej chwili.

Wiem, że część osób jest przyzwyczajona do tego, żeby samodzielnie zgłosić się do swojej przychodni, ale proszę mi uwierzyć, dzisiaj to jest wyłącznie narażanie się czy to na złe warunki atmosferyczne, czy też na kontakt w takiej kolejce, czy w takim miejscu, z osobami chorymi, a w konsekwencji zarażenia się COVID-19 - mówi pan Dworczyk.

Przypominamy, że gdyby osoba zapisana na szczepienie nie mogła dostać się do punktu szczepień z powodu znacznego stopnia niepełnosprawności, o którym świadczy orzeczenie z kodem R lub N, lub I grupy inwalidzkiej z ww. schorzeniami, to w takim przypadku może ona skorzystać z usługi dostarczania na szczepienie. W woj. lubelskim potrzebę transportu można zgłosić od 8:00 do 15:00 za numerem 785 589 941. O szczegółach programu przeczytacie w naszym wcześniejszym artykule

Foto: KPRM

Jeśli zauważysz błąd, zaznacz odpowiedni tekst i naciśnij Ctrl + Enter, aby zgłosić to redaktorowi
#Sczepienie #Sczepionka #Koronwirus #COVID-19 #Narodowy Program Sczepień #Sczepimy się #Skończyły się terminy #Polska

Komentarz

Ostatnie wiadomości
Ogłoszenia
live comments feed...