• Strona domowa
  • Lublin: Osoby z niepełnosprawnościami będą dowożone ma szczepienia
Koronawirus
08:19, 15 stycznia 2021
Wiarygodne źródło

Lublin: Osoby z niepełnosprawnościami będą dowożone ma szczepienia

Koronawirus
W związku z rozpoczęciem szczepień Urząd Miasta Lublin organizuje dla osób niepełnosprawnych dojazd do punktów szczepień.

W związku z rozpoczęciem szczepień Urząd Miasta Lublin organizuje dla osób niepełnosprawnych dojazd do punktów szczepień.

Dzisiaj ruszyły zapisy na szczepienia przeciw koronawirusowi, a już wkrótce zacznie się sama akcja szczepień. W związku z tym Urząd Miasta Lublin postanowił zaopiekować się osobami, które nie mogą samodzielnie dostać się do punktów szczepień. 

Powołaliśmy koordynatora transportu, a także uruchomiliśmy infolinię dedykowaną osobom z niepełnosprawnościami, które będą wymagały pomocy w dotarciu do punktu szczepień. Wszystkie nasze działania w tym zakresie będą na bieżąco modyfikowane w zależności od pojawiających się potrzeb i oczekiwań sygnalizowanych ze strony osób starszych i z niepełnosprawnościami – mówi Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych Monika Lipińska.

Skorzystać z usługi mogą osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności, o którym świadczy orzeczenie z kodem R lub N oraz ludzi z I grupą inwalidzką z ww. schorzeniami. W wyjątkowych przypadkach dojazd będzie zabezpieczony osobom powyżej 70 roku życia. 

Jak zarejestrować się na szczepienie?

Zgłosić potrzebę transportu można od 8:00 do 15:00. Dla skorzystania z transportu trzeba skontaktować się z koordynatorem ds. transportu za numerem

785 589 941

Przewidując zainteresowanie szczepieniem, została również uruchomiona infolinia, na której mieszkańcy mogą dowiedzieć się wszystkie informacje na temat szczepień w Lublinie. Infolinia jest dostępna w godzinach 7:30-15:30 za numerem

81 466 34 34

Przypominamy, że dzisiaj, 15 stycznia, zaczęły się zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 dla grupy 80+. Od 22 stycznia startują zapisy osób powyżej 70 roku życia, a 25 stycznia zaczną się powszechne szczepienia. 

Foto: UM Lublin

Jeśli zauważysz błąd, zaznacz odpowiedni tekst i naciśnij Ctrl + Enter, aby zgłosić to redaktorowi
#Szczepionka #COVID-19 #Koronawirus #Narodowy Program Szczepień #Dojazd do punktu szczepień #Lublin

Komentarz

Ostatnie wiadomości
Ogłoszenia
live comments feed...