Szczepionka przeciw COVID-19
08:00, 27 grudnia 2020
Wiarygodne źródło

Pierwsze szczepionki już w Polsce

Szczepionka przeciw COVID-19
Wczoraj do Polski trafiły pierwsze 10 tysięcy szczepionek przeciwko koronawirusa.

Wczoraj do Polski trafiły pierwsze 10 tysięcy szczepionek przeciwko koronawirusa.

Dzisiaj rano w Polsce zaczęły się szczepienia przeciwko koronawirusa. W nocy pierwsza partia w 10 tysięcy szczepionek firmy Pfizer trafiła do 72 polskich szpitali. Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk informuje, że do końca roku do kraju trafią jeszcze 300 tysięcy dawek.

Szczepionka przekroczyła granicę z Polską w nocy z 24 na 25 grudnia. Została przetransportowana z magazynu firmy Pfizer w Puurs (Belgia). Podczas transportowania podtrzymywana była ultraniska temperatura w -75 stopni Celsjusza. W drodze nie było żadnych ekscesów, a szczepionka nie została uszkodzona.

Dzisiaj zaczyna się zerowy etap programu szczepień. Na Lubelszczyźnie szczepienia będą prowadziły SPSK1 w Lublinie oraz szpital w Puławach. Dostarczone szczepionki są ważne do 15:00 31 grudnia, dla tego planuje się wykorzystać je do tego czasu. Szacuje się, że do końca stycznia do Polski trafi 1,5 miliony dawek szczepionki.

Wcześniej pisaliśmy o najbardziej rozpowszechnionych pytaniach o szczepionce przeciwko COVID-19. Jest tam również kolejność grup społecznych do szczepienia. 

Foto: Pixabay

Jeśli zauważysz błąd, zaznacz odpowiedni tekst i naciśnij Ctrl + Enter, aby zgłosić to redaktorowi
#Szczepionka #COVID-19 #Koronawirus #Narodowy Program Szczepień #Polska

Komentarze

Ogłoszenia
live comments feed...