Tarcza antykryzysowa
10:43, 23 grudnia 2020
Wiarygodne źródło

Złóż wniosek do tarczy antykryzysowej!

Tarcza antykryzysowa
Startował nabór wniosków do tarczy antykryzysowej.

Startował nabór wniosków do tarczy antykryzysowej.

19 grudnia wystartował proces składania wniosków do tarczy kryzysowej. Jest to jednorazowa bezzwrotna wypłata mikro i małym przedsiębiorcom, których biznes poniósł straty z powodu pandemii.

Miejski Urząd Pracy podaje, że dotacje mogą ubiegać się mikro i mali przedsiębiorcy: 

  • którzy na dzień 30 września prowadzili działalność gospodarczą, oznaczoną określonymi kodami Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD) 2007 jako rodzaj przeważającej działalności (kody PKD wymienione są w Zasadach udzielania dotacji dla mikro przedsiębiorców i małych przedsiębiorców określonych branż),

  • których przychód z działalności w rozumieniu przepisów podatkowych uzyskany w październiku albo listopadzie 2020 r. był niższy co najmniej o 40% w stosunku do przychodu uzyskanego odpowiednio w październiku albo listopadzie 2019,

  • którzy na podstawie ustawy z dnia 6 marca 2018 r. – Prawo przedsiębiorców nie mieli zawieszenia wykonywania działalności gospodarczej na okres obejmujący dzień 30 września 2020 r.

Dotacja, którą otrzymają przedsiębiorcy, może wynosić nawet 5 tysięcy złotych. Będzie ona całkowicie bezzwrotna za umowy, że spełni warunki wykonania działalności gospodarczej w ciągu trzech miesięcy od dnia otrzymania dotacji. 

Wnioski o dotacje będą przyjmowane wyłącznie w formie elektronicznej. Dla złożenia wniosku należy podjąć następne działania: 

  1. Wejść na portal praca.gov.pl => 

  2. Wybrać opcję "tarcza antykryzysowa" => 

  3. Wybrać opcję "Wniosek o udzielenie dotacji na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej mikro przedsiębiorcy i małego przedsiębiorcy" => 

  4. Wybrać z listy jako adresata "Miejski Urząd Pracy w Lublinie" => 

  5. Wypełnić udostępniony formularz.

Wnioski można składać do 31/01/2021. Wypłata wpłynie na konto w ciągu dwóch dni po akceptacji. W razie pytań można zadzwonić za numerami 81 466 52 44 81, 466 52 57 lub drogą elektroniczną: [email protected].

Foto: gov.pl 

Jeśli zauważysz błąd, zaznacz odpowiedni tekst i naciśnij Ctrl + Enter, aby zgłosić to redaktorowi
#Tarcza antykryzysowa #wsparcie dla biznesu #dotacje dla przedsiębiorców #przedsiębiorcy #Polska

Komentarze

Ogłoszenia
live comments feed...