Oszustwo
09:00, 26 listopada 2020
Wiarygodne źródło

Uważajcie na oszustwo w sieci

Oszustwo
Ostatnio pojawiło się bardzo dużo oszustów internetowych. Policja radzi uważać

Ostatnio pojawiło się bardzo dużo oszustów internetowych. Policja radzi uważać

W ostatnich dniach pojawiło się dużo przypadków oszustwa internetowego. Jeden z mężczyzn w województwie lubelskim otrzymał SMS od „KURIERA” o tym, że musi dopłacić 1,29 złotych, bo jego paczka przekracza wymiary. Poszkodowany przeszedł za linkiem z wiadomości na stronę bardzo podobną do punktu logowania swego banku. Kilkukrotnie spróbował zalogować się, tym samym oddając oszustom swoje dane osobiste. Po tym z jego konta skradziono 14 tysięcy złotych.

Inna historia wydarzyła się z mieszkańcem gminy Końskowola. 68-latek postanowił zainwestować swoje pieniądze. Dlatego znalazł w Internecie firmę i skontaktował się z oszustem. Ten pomógł mężczyźnie zainstalować program do zdalnego kierowania komputerem, po czym uzyskał dostęp do jego konta bankowego. Za dwa przelewy w 68-latka skradli 100 tysięcy złotych.

Policja przypomina o baczności podczas przelewów i rozmów telefonicznych. Nie warto logować się lub wpisywać dane osobiste na podejrzanych stronach. Jednakowo nie trzeba przechodzić po dziwnych linkach, lub wysyłać swoje dane niewiadomym osobom. Stosuje się to w wielkim stopniu osób starszych, które często stają się ofiarami afer w rodzaju „na wnuczka”. Ale poszkodowanym może zostać każdy.

Foto: Pixabay

report-content-error-prompt
#Oszustwo #Internet

Komentarze

live comments feed...