• Strona domowa
  • Lubelskie placówki oświatowe z kolejnym wsparciem od UNICEF
13:16, 21 stycznia
Wiarygodne źródło

Lubelskie placówki oświatowe z kolejnym wsparciem od UNICEF

foto Urząd Miasta Lublin

foto Urząd Miasta Lublin

Sprzęt sportowy i zestawy edukacyjne zostaną dostarczone do uczniów lubelskich szkół, jako część wsparcia od UNICEF w ramach umowy z Miastem Lublin.

Zestawy sportowe i edukacyjne dla lubelskich uczennic i uczniów to kolejny efekt współpracy Miasta i UNICEF. Do tej pory, dzięki pomocy organizacji, do szkół w Lublinie trafiły już, m.in.: pomoce dydaktyczne, meble, sprzęt komputerowy, specjalistyczne wyposażenie dydaktyczne dla dzieci z niepełnosprawnościami, a w 19 placówkach prowadzonych przez Miasto pojawiły się przestrzenie integracyjne. To ogromne wsparcie dla dzieci i młodzieży uczących się w naszym mieście, za co jestem niezwykle wdzięczny – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Pod koniec 2023 roku, Lublin otrzymał od UNICEF 43 palety z zestawami sportowymi i edukacyjnymi dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Zestawy są przeznaczone dla uczniów z Polski i Ukrainy i trafią do placówek oświatowych w Lublinie. W skład zestawów wchodzi 2,5 tysiąca pakietów edukacyjnych z materiałami plastycznymi, zeszytami, długopisami, oraz 3 tysiące plecaków dla uczniów 30 szkół podstawowych.

Dodatkowo, około 50 placówek otrzyma po dwa komplety sprzętu sportowego. Dla najmłodszych przewidziano 90 zestawów rozwojowych, zawierających gry, puzzle, maskotki oraz przybory do pisania i malowania, które trafią do prawie 60 przedszkoli, Baobabu, Spilno, punktów zakwaterowania dla Ukraińców, Centrum Pomocy Dzieciom i rodzinnych domów dziecka. Styczeń jest miesiącem dystrybucji materiałów do szkół i przedszkoli w Lublinie.

Porozumienie z UNICEF, zawarte w czerwcu 2022 roku, zaowocowało wieloma inicjatywami na rzecz uchodźców z Ukrainy i mieszkańców Lublina. Obejmowały one m.in. otwarcie Spilno, miejsca wsparcia i integracji dla młodzieży, zapewnienie posiłków i środków higieny dla uchodźców, zakup materiałów edukacyjnych i książek, organizację kolonii letnich dla 300 dzieci uchodźczych, zakup żywności dla miejskiego punktu dystrybucji, a także wyposażenie szkół w materiały dydaktyczne, sprzęt sportowy i komputerowy, meble oraz wyposażenie kuchni i stołówek.

Środki od UNICEF umożliwiły także stworzenie przestrzeni integracyjnych w 19 szkołach, zatrudnienie specjalistów i uruchomienie kursów językowych dla dzieci i nauczycieli. Łączna wartość wsparcia dla Lublina wyniosła prawie 18 milionów złotych, a współpraca będzie kontynuowana w 2024 roku.

Jeśli zauważysz błąd, zaznacz odpowiedni tekst i naciśnij Ctrl + Enter, aby zgłosić to redaktorowi
#UNICEF

Komentarz

Ostatnie wiadomości
Ogłoszenia
live comments feed...