• Strona domowa
  • W Lublinie zatwierdzona nowa taryfa biletowa f42b4958020482fc0cfa4c1eb15171e7
09:06, 26 maja 2021
Wiarygodne źródło

W Lublinie zatwierdzona nowa taryfa biletowa f42b4958020482fc0cfa4c1eb15171e7

27 maja Rada Miasta Lublin podjęła uchwałę w sprawie nowej taryfy biletowej, która wejdzie w życie wraz z wdrożeniem nowego Systemu Biletu Elektronicznego Karty Aglomeracyjnej Lubika.

Pasażerowie lubelskiej komunikacji miejskiej będą mogli kupić bilet okresowy na dowolną liczbę dni, wniesć opłaty za przejazd faktycznej liczby przejechanych przystanków czy gromadzić środki na przejazdy za pośrednictwem elektronicznej portmonetki. Dodatkowo nowa aplikacja mobilna Lubika umożliwi podróż transportem publicznym, bez konieczności posiadania przy sobie karty tradycyjnej i pomoże w zaplanowaniu podróży.

Obok biletów okresowych i czasowych pojawi się taryfa przystankowa, dzięki której każdy zapłąci za tyle, ile jedzie. Będzie to rozwiązanie check in/check out wymagające rejestracji początku podróży oraz jej końca (przystanku na którym się wysiada).

W nowym systemie biletu Lubika będzie istniała możliwość zapisania przysługujących pasażerowi ulg. Identyfikowany będzie fakt posiadania uprawnienia wraz z terminem jego obowiązywania. Pozwoli to na podróż komunikacją miejską bez dokumentu potwierdzającego ulgę np. orzeczenia o niepełnosprawności czy legitymacji honorowego dawcy krwi.

Jeśli zauważysz błąd, zaznacz odpowiedni tekst i naciśnij Ctrl + Enter, aby zgłosić to redaktorowi
#ZTM #bilet #Lubika

Komentarze

Ogłoszenia
live comments feed...