• Strona domowa
  • Lublin: Otwierają się placówki pobytu dziennego 60+
Kluby dla seniorów
14:29, 30 stycznia 2021
Wiarygodne źródło

Lublin: Otwierają się placówki pobytu dziennego 60+

Kluby dla seniorów
Od następnego tygodnia w Lublinie zaczną pracować placówki dziennego pobytu dla osób 60+.

Od następnego tygodnia w Lublinie zaczną pracować placówki dziennego pobytu dla osób 60+.

Pandemia COVID-19 bardzo zmieniła nasze życie. Stosuje się to zarówno osób młodych, jak i seniorów. Ci ostatni znaleźli się w grupie największego ryzyku, co często niemal całkiem uniemożliwiło, jakie kol wiek komunikowanie się na żywo. W trosce od seniorów na mocy decyzji Wojewody Lubelskiego 1 lutego zostaną otwarte placówki pobytu dziennego dla seniorów

Obecnie w Lublinie są 30 placówek, spośród których 24 to kluby seniora, a 6 centry dziennego pobytu. Otwarcie nie znaczy, że wszystkie te instytucje otworzą się jednocześnie. Będzie to odbywało się w zależności od stopnia ich przygotowania do pełnienia swoich czynności w czasie pandemii.

W podobnych placówkach seniorzy otrzymują możliwość uczestniczenia w zajęciach z gimnastyki ogólnej i rehabilitacji, rozwijać własne zainteresowania, bawić się w różne gry i zabawy, rozwijające sprawność intelektualną i po prostu ciekawie spędzać czas.

Jednocześnie osoby, które nie mogą uczestniczyć w zajęciach z powodu choroby, lub strachu zakażenia, mogą nadal korzystać z oferowanej dotychczas pomocy zdalnej dla seniorów.

Foto: Pixabay

Jeśli zauważysz błąd, zaznacz odpowiedni tekst i naciśnij Ctrl + Enter, aby zgłosić to redaktorowi
#Zniesienie obostrzeń #Seniorzy #Klub dla seniorow #Narodowa Kwarantanna #COVID-19 #Koronawirus #Lublin

Komentarz

Ostatnie wiadomości
Ogłoszenia
live comments feed...