Zniesienbie opłat za sprzedaz alkocholu
08:28, 28 stycznia 2021
Wiarygodne źródło

Lublin zwalnia z opłaty za sprzedaż alkoholu

Zniesienbie opłat za sprzedaz alkocholu
Urząd Miasta Lublin ma zamiar zwolnić restauracji od pierwszej raty za sprzedawanie alkoholu.

Urząd Miasta Lublin ma zamiar zwolnić restauracji od pierwszej raty za sprzedawanie alkoholu.

Restauracje to jedne z najlepszych miejsc dla odpoczynku, które niestety masowo na zawsze zamykają swoje drzwi z powodu pandemii. Urząd Miasta Lublin podejmuje różne działania na rzecz pomocy lubelskim przedsiębiorcom. Tydzień temu została wygłoszona propozycja zmniejszyć stawki za wynajem powierzchni dla ogródka do najniższych przewidzianych ustawą.

Na dzisiejszych obradach Rady Miasta ma wystąpić jeszcze jedno rozwiązanie: zwolnienie przedsiębiorców z pierwszej opłaty za sprzedaż alkoholu i przesuniecie terminów kolejnych opłat. Odpowiednia propozycje wniósł Prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

Natychmiast po przyjęciu przez rząd regulacji prawnej, która umożliwia zwolnienie i odroczenie opłat za sprzedaż alkoholu, występuję z wnioskiem do Rady Miasta Lublin o przyjęcie korzystnego dla przedsiębiorców rozwiązania – mówi pan prezydent. 

Zgodnie z planem restauracje zostaną zwolnieni z opłaty raty obowiązującej do 31 stycznia, a druga rata za 31 marca i trzecia z 30 września będą przeniesione na 31 października. Jeśli przedsiębiorca już zapłacił ratę styczniową, to dostanie zwrot, a gdyby zapłacił za cały rok, to zwrócą mu ⅓ część pieniędzy. 

Foto: Pixabay

Jeśli zauważysz błąd, zaznacz odpowiedni tekst i naciśnij Ctrl + Enter, aby zgłosić to redaktorowi
#Alkohol #Opłaty za alkohol #Biznes #Gastronomia #Lublin

Komentarz

Ostatnie wiadomości
Ogłoszenia
live comments feed...