Bioteka
12:56, 12 stycznia 2021
Wiarygodne źródło

Bioteka - niezwykła czytelnia w Lublinie

Bioteka
W Lublinie otworzyła się nowa biblioteka. W tym miejscu bardzo zielono.

W Lublinie otworzyła się nowa biblioteka. W tym miejscu bardzo zielono.

Na miejscu starej Karczmy Słupskiej powstała nowa bioteka. Co to takie? Po prostu biblioteka, w której bardzo dużo zieleni. Nowa filia Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego pojawiła się przy Alejach racławickich 22. 

Osobliwością nowej placówki stała się architektura. Według autorów indywidualistyczny charakter wnętrzu nadaje połączenie tradycyjnych dla miasta betonu, szkła i stali z naturalnymi drewnem i dużą ilością zieleni. 

Bioteka

Róg Al. Racławickich i ul. Sowińskiego to kiedyś miejsce słynne z racji kultowej Karczmy Słupskiej, w którym dziś otwieramy nową miejską instytucję kultury – łączącą w sobie nowoczesną stylistykę z zielonym sercem miasta, pobliskim Ogrodem Saskim.- mówi Prezydent Lublina Krzysztof Żuk. 

W nowej filii znalazły się dwie wcześniejsze placówki: Filia nr 6 i Filia nr 27. Pierwsza znajdowała się na ostatnim piętrze bloku przy ul. Poniatowskiego 4 i gromadziła zbiory drukowane. Druga była na dzielnicy Czechów, a przechowywano w niej materiały multimedialne.

Teraz na powierzchni 400 metrów kwadratowych umieściły się 18 tysięcy książek, 9 tysięcy audiobooków i 7 tysięcy nagrań filmów i muzyki. Oprócz tego dostępne są książki alfabetem Braille`a, możliwość nagrania materiałów, sale do prowadzenia warsztatów, sala komputerowa, pokój gier, a przy wejściu będzie czasowa wystawa.

Dostęp do nowej biblioteki jest całkiem wolny. Miasto Lublin zaprasza wszystkich do czytania i dobrego spędzania czasu.

BiotekaBiotekaBioteka

Foto: UM Lublin

Jeśli zauważysz błąd, zaznacz odpowiedni tekst i naciśnij Ctrl + Enter, aby zgłosić to redaktorowi
#Bioteka #Biblioteka #Nawo biblioteka #Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego #Lublin

Komentarz

Ostatnie wiadomości
Ogłoszenia
live comments feed...