KWARANTANNA
08:14, 18 grudnia 2020
Wiarygodne źródło

Polska: Na sylwestra siedźcie w domu

KWARANTANNA
Rząd wprowadza nowe obostrzenia w związku ze zbliżającą się trzecią falą epidemii.

Rząd wprowadza nowe obostrzenia w związku ze zbliżającą się trzecią falą epidemii.

Wczoraj na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił nowe obostrzenia epidemiologiczne. 

- Od 28 grudnia i do 17 stycznia wprowadzamy kwarantannę narodową. Zamykamy hotele, także na ruch służbowy - poinformował pan minister.

Nowe obostrzenia

Oprócz hoteli nieczynne będą również galerie handlowe i stoki narciarskie. Co ważniejsze, będą obowiązywały ograniczenia w przemieszczaniu się: od 19:00 31/12 do 6:00 1/02, czyli w noc sylwestrową, nie możemy wychodzić z domu, jeśli nie jest to spowodowane niezbędnymi potrzebami robotniczymi. 

Podobne ograniczenia stosowane są wobec dzieci i młodzieży: od 28/12 do 17/01 osoby poniżej 16 roku życia nie mogą wychodzić na ulicę w godzinach 8:00-16:00 bez dorosłych.

Dla wszystkich osób, które przyjeżdżają do Polski transportem zorganizowanym, będzie obowiązek odbycia kwarantanny w ciągu 10 dni.

Obostrzenia epidemiologiczne w innych krajach Europy

Takie obostrzenia rząd tłumaczy chęcią pomocy systemowi zdrowia oraz przygotowania społeczeństwa do pobierania szczepień. Dla uzasadnienia swoich działań władza powołuje się do przykładów wprowadzenia obostrzeń i kwarantann w innych krajach europejskich. Jednocześnie w sieci decyzję rządu spotkali się z dużą krytyką i zarzutami o sprzeczności z konstytucją. 

- Szanowni państwu, wygrać tę walkę możemy tylko razem. Każdy, kto będzie wyłamywał się z tych obostrzeń, będzie wyłamywał się z tych regulacji dotychczasowych i tych nowo wprowadzanych, bierze na siebie ogromną odpowiedzialność. Ogromną odpowiedzialność za życie i zdrowie nie tylko swoje, ale swoich bliskich i osób ze swojego otoczenia. Mam nadzieję, że ta kwarantanna narodowa przygotuje nas do szczepień, które właśnie dzięki tej kwarantannie będą mogły przebiegać w sposób sprawny - skończył swoją wypowiedź Andrzej Niedzielski.

Foto: KPRM

Jeśli zauważysz błąd, zaznacz odpowiedni tekst i naciśnij Ctrl + Enter, aby zgłosić to redaktorowi
#COVID-19 #Narodowa Kwarantanna #Ograniczenie przemieszczania się #Nowe obostrzenia #Obostrzenia #Polska

Komentarze

Ogłoszenia
live comments feed...