Pożar
10:47, 19 listopada 2020
Wiarygodne źródło

Pożar w Strzyżewicach. Jedna osoba nie żyje

Pożar
W wyniku pożaru hali produkcyjnej w Strzyżewicach zginął mężczyzna.

W wyniku pożaru hali produkcyjnej w Strzyżewicach zginął mężczyzna.

Wczoraj około godziny 10:45 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Lublinie został zgłoszony pożar w hali produkcyjnej w miejscowości Strzyżewice. 

Po przybyciu strażacy zastali rozwinięty pożar z dużym zadymieniem i temperaturą. Powiadamia się, że w hali mieścił się materiał izolacyjny styrodur (polistyren), a samo pomieszczenie znajduje się na terenie zakładu produkującego materiały budowlane.

Bezzwłocznie rozpoczęto działania gaśnicze, a gdy sytuacja pozwoliła, strażacy przeszukali pomieszczenie. W środku został znaleziony pan w wieku około 50 lat. Zespół pogotowia ratunkowego stwierdził zgon mężczyzny. 

Podczas prób gaszenia pożaru do przybycia strażaków oparzenia dostało 4 pracowników firmy. Sytuacje utrudniało to, że w sąsiedniej hali znajdował się zbiornik z gazem.  

W działaniach udział brało 8 zastępów PSP oraz 7 zastępów ochotniczych straży pożarnych – łącznie 50 strażaków, a także Pogotowie Ratunkowe, Policja oraz Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego - informuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarowej w Lublinie.

W wyniku pożaru został zniszczony budynek produkcyjny z całym wyposażeniem i materiałami dla produkcji. Straty ocenia się w 3 miliony złotych. Badana jest przyczyna pożaru.

Zdjęcia: bryg. Bartłomiej Walczuk/st. kpt. Andrzej Szacoń

Jeśli zauważysz błąd, zaznacz odpowiedni tekst i naciśnij Ctrl + Enter, aby zgłosić to redaktorowi
#Pożar #Strzyżewice

Komentarz

Ostatnie wiadomości
Ogłoszenia
live comments feed...