• Strona domowa
  • Lublin walczy o tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023
Europejska Stolica Młodzieży 2023
13:59, 14 listopada 2020
Wiarygodne źródło

Lublin walczy o tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023

Europejska Stolica Młodzieży 2023
Do finałowej trójki miast weszliśmy z wysokimi ocenami od reprezentantów wielu ważnych, europejskich instytucji i organizacji – mówi Krzysztof Żuk,...

Do finałowej trójki miast weszliśmy z wysokimi ocenami od reprezentantów wielu ważnych, europejskich instytucji i organizacji – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

16 listopada Lublin przedstawi finałową prezentację w konkursie o tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. 

Aplikacja finałowa to efekt kilkumiesięcznych prac, rozmów, wymiany inspiracji i pomysłów zespołu osób, który bardzo mocno zaangażował się w ten ważny projekt - mówi Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji Beata Stepaniuk-Kuśmierzak.

Oprócz władz miejskich do realizacji projektu dołączyli się studenci, Młodzieżowa Rada Miasta, Zespół ds. Dzieci i Młodzieży, oraz wielu innych organizacji młodzieżowych.  W finale przecinko Lublina występują rumuński Baia Mare i rosyjski Kazań. 

Aplikacja, którą złożył Lublin, bazuje się na trzech zasadach: Młodzież dla miasta opisuje aktywne uczestnictwo młodych ludzi w rozwoju Lublina; Miasto dla młodzieży demonstruje szeroki zasięg działań, które miasto podjęło i podejmie dla komfortowego życia młodych ludzi; Ostatnia zasada Młodzież i miasto obejmuje współpracę między władzami Lublina a organizacjami młodzieżowymi. 

W ramach projektu planowane są działania w obszarze kultury, sportu, edukacji i rozrywki. Włącznie w ciągu 2021-2023 lat zamierza się przeprowadzenie 73 dużych festiwalów i wydarzeń. Na realizacje projektu wydzielono 27 milionów złotych. 

Tytuł Europejskiej Stolicy młodzieży przyznaje na okres jednego roku. Miasto może otrzymać tę odznakę za aktywny udział młodych ludzi w życiu miasta. Zwycięzcę wyznacza Europejski Forum Młodzieży, a sam konkurs istnieje od 2009 roku.

Jeśli zauważysz błąd, zaznacz odpowiedni tekst i naciśnij Ctrl + Enter, aby zgłosić to redaktorowi
#Lublin #Finał #Europejska Stolica Młodzieży 2023

Komentarz

Ostatnie wiadomości
Ogłoszenia
live comments feed...