23:40, 22 lutego
Wiarygodne źródło

Dwa lata solidarności: Lublin z Ukrainą

„Solidarni razem” – obchody 2. rocznicy rosyjskiej agresji w Ukrainę

„Solidarni razem” – obchody 2. rocznicy rosyjskiej agresji w Ukrainę

W Lublinie, w dniach 24-25 lutego, odbędą się uroczystości upamiętniające drugą rocznicę rozpoczęcia konfliktu na Ukrainie oraz pomoc, jaką miasto i jego mieszkańcy oferują uchodźcom z Ukrainy. Wydarzenie pod hasłem "Jedność w pamięci" rozpocznie się o 11:00 ceremonią odsłonięcia tablicy na Ratuszu, symbolizującej wyróżnienie Lublina tytułem "Miasto Ratownik", nadanym przez Prezydenta Ukrainy, Wołodymyra Zełenskiego, jako wyraz wdzięczności za wsparcie.

Kolejnym punktem będzie uroczystość pod Konsulatem Generalnym Ukrainy z podniesieniem flagi tego kraju, a potem otwarcie wystawy "Lublin wspiera Ukrainę" w budynku "Orion", prezentującej działania pomocowe miasta. Program uzupełnią inne wydarzenia, w tym ekspozycja "Dyplomy, których nie było" ukazująca tragiczne losy ukraińskich studentów, projekcja "20 dni w Mariupolu" oraz koncert i spotkania w przestrzeni "Baobab".

Organizatorami są Konsulat Generalny Ukrainy, władze miasta i regionu oraz współpracujące instytucje, z udziałem przedstawicieli polskiego rządu. Wydarzenia te podkreślają trwałą solidarność i wsparcie dla narodu ukraińskiego w obliczu trudności.

Jeśli zauważysz błąd, zaznacz odpowiedni tekst i naciśnij Ctrl + Enter, aby zgłosić to redaktorowi

Komentarz

Ostatnie wiadomości
Ogłoszenia
live comments feed...