• Strona domowa
  • Spacer po wielokulturowym Lublinie z Fundacją Szpilka
spacer
22:39, 29 sierpnia 2023

Spacer po wielokulturowym Lublinie z Fundacją Szpilka

spacer
Wielokulturowy Lublin - spacer

Wielokulturowy Lublin - spacer

Lublin, miasto na styku Wschodu i Zachodu, zaprasza na spacer po swojej wielokulturowej historii. Fundacja Szpilka organizuje wydarzenie, które pozwoli uczestnikom zanurzyć się w bogatej przeszłości miasta.

Spacer odbędzie się 3 września 2023 roku o godzinie 10:00. Punkt startowy to Plac Zamkowy, dokładnie pod schodami prowadzącymi na Wzgórze Zamkowe. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich chętnych i nie wymaga wcześniejszych zapisów.

Podczas spaceru uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się więcej o ludziach, którzy przybywali do Lublina z różnych zakątków świata, aby żyć i tworzyć w tym wyjątkowym miejscu. Trasa przebiegać będzie przez zabytki Starego Miasta, a zakończy się zwiedzaniem Kościoła Ewangelickiego.

Prowadzącym spacer będzie Piotr Kurek, przewodnik turystyczny po Lublinie, który z pasją dzieli się swoją wiedzą na temat historii i rozwoju miasta.

Wydarzenie jest częścią projektu "Sztuka w naturze/natura w sztuce", współfinansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Projekt ten realizowany jest w ramach rządowego programu wieloletniego "Aktywni+" na lata 2021-2025.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Fundacji Szpilka.

Jeśli zauważysz błąd, zaznacz odpowiedni tekst i naciśnij Ctrl + Enter, aby zgłosić to redaktorowi

Komentarze

Najważniejsze wiadomości tygodnia
Sukces projektu Zdorovo: Jak Ukraińcy otrzymują opiekę medyczną w Polsce
Historia sukcesu
Ogłoszenia
live comments feed...