• Strona domowa
  • Budka Suflera w Lublinie – koncert legendy polskiego rocka
Największe przeboje Budki Suflera zabrzmią w Lublinie
16:54, dzisiaj

Budka Suflera w Lublinie – koncert legendy polskiego rocka

Największe przeboje Budki Suflera zabrzmią w Lublinie

Koncert Budki Suflera w Lublinie zapowiada się jako jedno z ważniejszych wydarzeń muzycznych w mieście. Zespół, założony w 1974 roku właśnie w Lublinie, wykona swoje najbardziej znane utwory. Data i godzina wydarzenia w przekazanych materiałach nie zostały podane.

Budka Suflera powstała z inicjatywy Krzysztofa Cugowskiego i Romualda Lipki. W ciągu ponad pięciu dekad działalności grupa stała się jednym z najważniejszych zespołów w historii polskiego rocka. Z Lublinem związane są początki formacji, która przez lata budowała ogólnopolską popularność.

Przeboje i historia zespołu

W dorobku zespołu znajdują się takie utwory jak „Jolka, Jolka pamiętasz”, „Sen o dolinie”, „Za ostatni grosz”, „Takie Tango” czy „Bal wszystkich Świętych”. Podczas koncertu publiczność może spodziewać się przekrojowego repertuaru obejmującego największe hity.

Skład Budki Suflera zmieniał się wielokrotnie – przez grupę przewinęło się ponad 25 muzyków. Od 1975 roku nieprzerwanie z zespołem związany jest perkusista Tomasz Zeliszewski, który po śmierci Romualda Lipki w 2020 roku pełni funkcję lidera i menedżera. Jest on jedynym członkiem, który nagrał wszystkie albumy formacji.

Nagrody i wyróżnienia

Budka Suflera była wielokrotnie nagradzana w branży muzycznej. Zespół zdobył m.in. Fryderyki w kategoriach „Zespół roku” oraz „Piosenka roku” za utwór „Takie Tango”. W 2002 roku otrzymał Super Jedynkę za piosenkę „Bal wszystkich Świętych”.

Koncert w Lublinie ma szczególne znaczenie ze względu na lokalne korzenie zespołu. Informacje o biletach dostępne są za pośrednictwem serwisów sprzedażowych, w tym biletyna.pl. Szczegóły organizacyjne – w tym dokładne miejsce wydarzenia w Lublinie – nie zostały podane w przekazanym opisie.

Jeśli zauważysz błąd, zaznacz odpowiedni tekst i naciśnij Ctrl + Enter, aby zgłosić to redaktorowi
#Budka Suflera Lublin #koncert Budka Suflera Lublin #polski rock Lublin #wydarzenia muzyczne Lublin #koncerty w Lublinie

Komentarz

Ostatnie wiadomości
Najważniejsze wiadomości tygodnia
Walentynkowy pokaz UKŁF Salchow Lublin na Placu Litewskim przyciągnął widzów
Plac Litewski: młodzi łyżwiarze UKŁF Salchow Lublin zaprezentowali program walentynkowy
Nowy kurs LATINO STYLE SOLO w Lublinie. Start 2 marca w Casa de la Danza
Latino bez partnera. Marcowy nabór w Casa de la Danza przy ul. Frezerów
NEUROforum 2026 Lublin – jubileuszowa X edycja
Diagnostyka i terapia w neurologii – aktualne wytyczne i warsztaty
Targi Japońskie w Lublinie: 人魚Ningyo już 7–8 marca w Targach Lublin
Lublin: 人魚Ningyo Targ Japoński z pokazami, koncertami i strefą popkultury
Ogłoszenia