• Strona domowa
  • Międzynarodowe Zmagania Wspinaczkowe w Lublinie, 16-17 marca
06:57, 16 marca

Międzynarodowe Zmagania Wspinaczkowe w Lublinie, 16-17 marca

W najbliższy weekend, 16-17 marca, Lublin stanie się areną sportowych emocji podczas LOTTO Pucharu Europy Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów we wspinaczce sportowej na czas. Wydarzenie to nie tylko ważny punkt w kalendarzu wspinaczkowym w Polsce, ale również inauguracja startów Kadry Narodowej w sezonie olimpijskim.

Puchar Europy we wspinaczce na czas w Lublinie to impreza o międzynarodowym znaczeniu, przyciągająca zawodników z całej Europy, w tym czołowych reprezentantów Polski jak Aleksandra Mirosław, Maria Szwed, siostry Kałuckie czy Marcin Dzieński. Blisko 120 uczestników z różnych krajów, m.in. z Francji, Niemiec, czy Hiszpanii, zmierzy się w hali sportowo-widowiskowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Zawody rozpoczną się w sobotę, 16 marca, od biegów kwalifikacyjnych o godzinie 17:30, a ich kulminacją będą finały zaplanowane na 19:30 tego samego dnia. Niedziela, 17 marca, będzie należeć do młodszych zawodników, z finałami rozpoczynającymi się o 15:00.

Organizatorzy serdecznie zachęcają mieszkańców Lublina do wspólnego kibicowania i udziału w tym niezwykłym wydarzeniu. Wstęp na zawody jest bezpłatny, co stanowi doskonałą okazję do wspierania sportowców i spędzenia czasu w rodzinnej atmosferze.

Wydarzenie to podkreśla pozycję Lublina jako ważnego centrum sportowego i organizacyjnego, zdolnego do goszczenia międzynarodowych imprez. Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych, Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, podkreśla znaczenie wspólnego kibicowania i roli, jaką sport odgrywa w promowaniu miasta.

Za organizację Pucharu Europy odpowiada Klub Wspinaczkowy Kotłownia, przy wsparciu Miasta Lublin. Wydarzenie to stanowi doskonałą okazję do podkreślenia roli sportu w życiu społecznym i promocji zdrowego trybu życia.

Jeśli zauważysz błąd, zaznacz odpowiedni tekst i naciśnij Ctrl + Enter, aby zgłosić to redaktorowi

Komentarz

Ostatnie wiadomości
Ogłoszenia
live comments feed...