• Strona domowa
  • Bezpłatne Czipowanie i Sterylizacja Zwierząt Lublin 2024
22:57, 15 marca

Bezpłatne Czipowanie i Sterylizacja Zwierząt Lublin 2024

Mieszkańcy Lublina, zarówno czworonożni jak i ich opiekunowie, mają ponownie wyjątkową okazję wziąć udział w akcji bezpłatnej sterylizacji zwierząt. Akcja, która zyskała dużą popularność od swojego startu w 2016 roku, obejmuje nie tylko psy i koty właścicielskie, ale także koty wolno żyjące. Dodatkowo, dla psów przewidziano bezpłatne czipowanie.

Z inicjatywy miasta i finansowania z Budżetu Obywatelskiego, akcja "Szanuję zwierzęta – ratuję zwierzęta! Edukacja, kastracje, czyste i bezpieczne miasto" ma na celu zapewnienie lepszego życia zwierzętom i ich opiekunom. Katarzyna Antoń, Zastępca Dyrektora Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej, podkreśla znaczenie takich działań dla rozwiązania problemów związanych z bezdomnością i cierpieniem zwierząt.

Właściciele zainteresowani skorzystaniem z bezpłatnej sterylizacji czy czipowania, mogą już umawiać wizyty w czterech wybranych lecznicach w Lublinie. W ofercie jest Gabinet Weterynaryjny Eurovet dla psów i kotów właścicielskich oraz Przychodnia Weterynaryjna „AgiVet”, Przychodnia Weterynaryjna lek. wet. Vet Wiesław Janiszewski, i Gabinet Weterynaryjny Felin dla kotów wolno żyjących.

Akcja skierowana jest do mieszkańców Lublina posiadających zwierzęta oraz do społecznych opiekunów kotów wolno żyjących, którzy mogą potwierdzić swoją rolę za pomocą odpowiednich dokumentów. W roku ubiegłym, dzięki podobnym projektom, udało się wykastrować setki zwierząt, co miało bezpośredni wpływ na poprawę ich życia i bezpieczeństwa w mieście.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Lublina do aktywnego udziału w tej szlachetnej akcji. To nie tylko szansa na bezpłatną pomoc dla waszych zwierząt, ale również wkład w budowanie lepszego, bardziej empatycznego społeczeństwa.

Jeśli zauważysz błąd, zaznacz odpowiedni tekst i naciśnij Ctrl + Enter, aby zgłosić to redaktorowi

Komentarz

Ostatnie wiadomości
Ogłoszenia
live comments feed...