• Strona domowa
  • Projekt rozbudowy żłobka przy ul. Zelwerowicza zwiększy liczbę miejsc o 180
13:40, 21 stycznia

Projekt rozbudowy żłobka przy ul. Zelwerowicza zwiększy liczbę miejsc o 180

foto Urząd Miasta Lublin

foto Urząd Miasta Lublin

Trwają intensywne prace nad projektem rozbudowy największego miejskiego żłobka, Żłobka nr 9, zlokalizowanego przy ulicy Zelwerowicza. Dzięki tej inwestycji, placówka zyska dodatkowych 180 miejsc, co znacząco wpłynie na dostępność opieki nad najmłodszymi w dynamicznie rozwijającej się północno-zachodniej części Lublina.

Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta ds. Inwestycji i Rozwoju, podkreśla znaczenie tej inwestycji. "Umowa z projektantem na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej otwiera drogę do realizacji tej ważnej inwestycji miejskiej. Żłobek nr 9, dzięki swojej doskonałej lokalizacji i wyposażeniu, cieszy się ogromnym zainteresowaniem rodziców. Rozbudowa umożliwi niemalże podwojenie liczby miejsc dla maluchów."

Prace projektowe obejmują przebudowę istniejących pomieszczeń, w tym sal zabaw i sypialni, a także pomieszczeń pomocniczych, takich jak szatnie czy zespoły sanitarne. Planowane jest również zagospodarowanie terenu oraz modernizacja instalacji sanitarnych i elektrycznych. Wykonawca jest w trakcie opracowywania wstępnego projektu budowlanego oraz kompleksowej dokumentacji. Całość dokumentacji powstanie w ciągu ośmiu miesięcy, a projektant będzie nadzorował prace aż do zakończenia inwestycji.

Obecnie w Lublinie funkcjonuje 9 publicznych żłobków, oferujących ponad 1200 miejsc opieki. Żłobek nr 9, który rozpoczął działalność we wrześniu 2018 roku, oferuje 210 miejsc i jest największym spośród wszystkich. Placówka obsługuje sześć grup wiekowych, w tym również dzieci z niepełnosprawnościami. Cechuje się wysokim standardem, doskonałą opieką i przyjaznym otoczeniem. Jest to nowoczesny, dwukondygnacyjny budynek o półkolistym kształcie i interesującej estetyce.

Projekt rozbudowy Żłobka nr 9 realizowany jest przez SAN-PROJ Usługi Projektowe za kwotę 160 tysięcy złotych. Całkowity koszt rozbudowy szacowany jest na 7,9 miliona złotych. Inwestycja będzie finansowana ze środków unijnych, w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności oraz budżetu państwa, a także z programu „MALUCH+” 2022-2029. Realizacja projektu zaplanowana jest na lata 2024-2026.

Jeśli zauważysz błąd, zaznacz odpowiedni tekst i naciśnij Ctrl + Enter, aby zgłosić to redaktorowi

Komentarz

Ostatnie wiadomości
Ogłoszenia
live comments feed...