• Strona domowa
  • Nabór wniosków o przyznanie stypendiów sportowych Województwa Lubelskiego
00:56, 9 stycznia
Wiarygodne źródło

Nabór wniosków o przyznanie stypendiów sportowych Województwa Lubelskiego

Nabór wniosków o przyznanie stypendiów sportowych Województwa Lubelskiego

Nabór wniosków o przyznanie stypendiów sportowych Województwa Lubelskiego

Departament Promocji, Sportu i Turystyki Województwa Lubelskiego ogłosił nabór wniosków o przyznanie stypendiów sportowych dla osób fizycznych na rok 2024. To inicjatywa skierowana do utalentowanej młodzieży, która odniosła sukcesy sportowe i chce kontynuować swoją drogę w świecie sportu.

Aby zakwalifikować się do otrzymania stypendium, kandydaci muszą spełnić szereg rygorystycznych kryteriów. Podstawowym warunkiem jest osiągnięcie wybitnego wyniku sportowego w roku poprzedzającym przyznanie stypendium. Wyniki te obejmują zajęcie miejsc 1-8 w różnorodnych zawodach międzynarodowych, takich jak igrzyska olimpijskie, igrzyska paraolimpijskie, mistrzostwa świata, mistrzostwa Europy czy mistrzostwa Polski, w dyscyplinach sportowych objętych programem igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich.

Kolejnym kluczowym kryterium jest wiek kandydata - osoba ubiegająca się o stypendium nie może mieć ukończonych 27 lat w momencie osiągnięcia wyniku sportowego. Dodatkowo, zobowiązana jest ona do uprawiania dyscypliny sportowej objętej programem igrzysk olimpijskich lub paraolimpijskich.

Ponadto, osoba ubiegająca się o stypendium musi złożyć pisemną deklarację gotowości do realizacji programu przygotowań oraz do udziału w głównych zawodach roku w okresie pobierania stypendium. Mieszkanie na terenie województwa lubelskiego i reprezentowanie tego regionu są również kluczowymi kryteriami kwalifikacyjnymi.

Termin składania wniosków upływa 31 stycznia 2024 roku, dlatego wszystkie zainteresowane osoby powinny przygotować swoje aplikacje zgodnie z wymaganiami i przekazać je w wyznaczonym czasie.

Stypendia sportowe Województwa Lubelskiego to szansa dla utalentowanych sportowców na wsparcie finansowe i motywację do dalszego rozwoju swojej kariery. To także inicjatywa, która docenia wysiłek i poświęcenie, jakie wnosi młodzież, by osiągnąć wybitne rezultaty w sporcie.

Departament Promocji, Sportu i Turystyki Województwa Lubelskiego zachęca wszystkich młodych sportowców spełniających kryteria do składania wniosków o stypendium. To nie tylko szansa na wsparcie materialne, ale również na dalszy rozwój i reprezentowanie regionu na arenie międzynarodowej.

Bądź częścią tej pasjonującej podróży w świecie sportu - składaj wnioski i daj się poznać ze swoimi osiągnięciami!

Jeśli zauważysz błąd, zaznacz odpowiedni tekst i naciśnij Ctrl + Enter, aby zgłosić to redaktorowi

Komentarz

Ostatnie wiadomości
Ogłoszenia
live comments feed...