• Strona domowa
  • Lubelscy naukowcy wśród najbardziej wpływowych 2% na całym świecie
21:39, 22 listopada 2023
Wiarygodne źródło

Lubelscy naukowcy wśród najbardziej wpływowych 2% na całym świecie

Lubelscy naukowcy wśród najbardziej wpływowych 2% na całym świecie

Naukowcy z 6 lubelskich uczelni oraz Instytutu Agrofizyki PAN znaleźli się w rankingu World’s Top 2% Scientists 2023. 

Jest to prestiżowa liśta najwyżej cytowanych badaczy na świecie, opublikowana wydawnictwem Elsevier w październiku 2023 r. Zestawienie zostało opracowane przez analityków z Uniwersytetu Stanforda, wydawnictwa Elsevier oraz firmy analitycznej SciTech Strategies. Autorzy przyporządkowali w raporcie ponad 100 tys. badaczy do 22 dziedzin naukowych i 174 poddziedzin zgodnie ze standardową klasyfikacją Science-Metrix. Ranking został przygotowany w oparciu o dane bazy Scopus i składa się z dwóch list.

Pierwsza obejmuje cały dorobek naukowy autorów, również badaczy już nieaktywnych zawodowo. Druga lista obejmuje osiągnięcia naukowców z 2022 roku. Badacze oceniani byli w oparciu o takie kryteria, jak m.in. indeks Hirscha, liczba cytowań, liczba artykułów, miejsce i rola autora wśród współautorów.

Według rankingu World’s Top 2% Scientists 2023 w prestiżowym gronie najwyżej cytowanych naukowców na świecie znalazło się 60 lubelskich naukowców w odniesieniu do całego dorobku naukowego oraz 79 lubelskich badaczy w odniesieniu do dorobku naukowego wyłącznie za 2022 rok.

Jeśli zauważysz błąd, zaznacz odpowiedni tekst i naciśnij Ctrl + Enter, aby zgłosić to redaktorowi
#lublin #ranking #nauka #badacze #uniwersytet

Komentarz

Ostatnie wiadomości
Ogłoszenia
live comments feed...