19:00, 16 listopada 2023
Wiarygodne źródło

Lublin wzmacnia więzi z Ukrainą w medycynie

Lublin wzmacnia więzi z Ukrainą w medycynie

Od razu dwie dzisiejsze wiadomości z Lublina dają do zrozumienia, jak bardzo Lublin zacieśnia współprace z Ukrainą w zakresie medycyny.

Pierwszą taką wiadomością jest to, że lubelski okulista, prof. dr hab. n. med. Robert Rejdak został doktorem honoris causa Narodowego Uniwersytetu Medycznego we Lwowie. Prof. Rejdak jest również kierownikiem Kliniki Okulistyki Ogólnej i Dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym nr 1, a także prorektorem ds. umiędzynarodowienia, cyfryzacji i promocji Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Nadanie profesorowi tytułu honoris causa zbiegło się z rocznicą założenia Narodowego Uniwersytetu Medycznego we Lwowie.

Druga wiadomość: Uniwersytet Medyczny w Lublinie i Narodowy Uniwersytet Medyczny im. Aleksandra Bogomoltsa w Kijowie podpisały list intencyjny, który oficjalnie inauguruje współpracę. Porozumienie zostało podpisane przez dwóch rektorów, profesorów Wojciecha Załuskę i Jurija Kuchynę. Dzięki temu, uczelnie będą wspólnie szkolić kadrę, prowadzić badania, a także organizować wymianę studentów.

Jeśli zauważysz błąd, zaznacz odpowiedni tekst i naciśnij Ctrl + Enter, aby zgłosić to redaktorowi
#Lublin #Uniwersytet Medyczny #Lwów #Kijów #medycyna #współpraca #porozumienie

Komentarz

Ostatnie wiadomości
Ogłoszenia
live comments feed...