19:59, 30 października 2023
Wiarygodne źródło

Skrzyżowania na Felinie już gotowe!

Skrzyżowania na Felinie już gotowe!

Zakończyły się prace na dwóch ważnych skrzyżowaniach na Felinie. Jutro po południu ul. Doświadczalna będzie otwarta dla ruchu. Koszt inwestycji to ponad 13,6 mln zł.

W wyniku prac powstały dodatkowe pasy do skrętu w lewo i w prawo z al. Witosa w ul. Doświadczalną oraz dodatkowy pas do skrętu z ul. Doświadczalnej w al. Witosa. Prace objęły również sygnalizację świetlną. Dostosowano długości pasów do obecnego natężenia ruchu, dzięki czemu kumulacja pojazdów będzie się odbywała na właściwych pasach. Wybudowano także budowę brakującego odcinka drogi rowerowej od ul. Jagiełły do ul. Vetterów wraz z przejazdem rowerowym przez skrzyżowanie, co poprawi bezpieczeństwo rowerzystów. Prace objęły również chodniki, oświetlenie uliczne oraz zatoki autobusowe. Powstały też wiaty przystankowe, biletomat i punkt dynamicznej informacji pasażerskiej.

Z kolei przy ulicach: Franczaka „Lalka”, Skalskiego i Jagiellończyka powstała nowa sygnalizacja świetlna. Zbudowano tam chodniki, dwie zatoki autobusowe oraz nowe „światła”. Powstała także nowa infrastruktura przystankowa – biletomat i punkt dynamicznej informacji pasażerskiej.

Jeśli zauważysz błąd, zaznacz odpowiedni tekst i naciśnij Ctrl + Enter, aby zgłosić to redaktorowi
#lublin #skrzyżowania #prace remontowe

Komentarz

Ostatnie wiadomości
Ogłoszenia
live comments feed...