10:34, 9 września 2023

Przebudowa przy ulicy Sądowej

Lublin kontynuuje „zieloną rewolucję” w centrum miasta. Na ulicy Sądowej rozpoczęto prace brukarskie mające na celu poprawę warunków dla rosnących już tam drzew, a także przygotowanie terenu pod nowe nasadzenia. Kierowcy nie będą już mogli parkować w tym miejscu na chodniku.

Wszystko dzieje się w ramach projektu „Zielone Serce Miasta”. Stał się odpowiedzią na prośby i liczne skargi mieszkańców Lublina dotyczące jego nadmiernego „betonowania” a taże redukcji terenów „zielonych” w całym mieście.

Zmiany na ulicy Sądowej to kontynuacja już zakończonych prac przy ul. Chopina.  W opracowanym projekcie zagospodarowania przestrzeni przy ulicy Sądowej zakładano przeniesienie części miejsc parkingowych z chodnika na ulicę, co pozwoli stworzyć zieloną przestrzeń pomiędzy rosnącymi już drzewami.

„Zmiany wprowadzone na ul.  Sądowa wiążą się ze zmniejszeniem jednego miejsca parkingowego. Ostatecznie na ulicę przeniesiono cztery miejsca parkingowe – powiedziała Justyna Góźdź z działu prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Urząd Miasta wyjaśnia, że ​​przeniesienie parkingu na jezdnię i zazielenianie centrów miast to trend nie tylko ogólnokrajowy, lecz także światowy. Ideą tych działań jest połączenie interesów mieszkańców, pieszych i kierowców, dbających o tereny zielone.

Prace brukarskie na ulicy Sądowej polegają na usunięciu części kostki brukowej z istniejącego chodnika w obrębie projektowanych uskoków.  Nasadzenia drzew i krzewów rozpoczną się w październiku – docelowo posadzonych zostanie tu 7 lip drobnolistnych Greenspire oraz ponad 500 sadzonek róż okrywowych i irg błyszczących.

W tym roku „zielonymi” zmianami objęto już ulice: Lubartowską, Królewską, 3 Maja, a także Plac Wolności. Wkrótce w ramach Zielonego Budżetu rozpoczną się także renowacje skwerów.

Jeśli zauważysz błąd, zaznacz odpowiedni tekst i naciśnij Ctrl + Enter, aby zgłosić to redaktorowi

Komentarz

Ostatnie wiadomości
Ogłoszenia
live comments feed...