• Strona domowa
  • Ulgi dla przedsiębiorców w sprawie zobowiązań podatkowych
Podatki
17:05, 26 grudnia 2022

Ulgi dla przedsiębiorców w sprawie zobowiązań podatkowych

Podatki
W trudnym czasie pandemii państwo proponuje ulgi w spłacie podatków dla polskich przedsiębiorców.

W trudnym czasie pandemii państwo proponuje ulgi w spłacie podatków dla polskich przedsiębiorców.

Od początku pandemii wiele ludzi odczuwają problemy pieniężne. Wśród nich są również przedsiębiorcy, którzy nie mogą spłacić swoich podatków. Dlatego Krajowa Administracja Skarbowa udziela ulg dla podatników, w tym nie tylko przedsiębiorców.

Chętni mogą wnioskować o rozłożeniu raty należności podatkowych, odroczeniu terminu zapłaty lub umorzeniu zaległości podatkowej. Wszystkie odpowiednie formularze można znaleźć na stronie KAS. We wniosku wnioskodawca opisuje własną sytuację finansową, na podstawie czego uzasadnia otrzymanie ulgi.

Jeżeli u przedsiębiorcy są problemy z opłaceniem w terminie z powodu pandemii, a spadek jego obrotów gospodarczych jest niższy o 25% w porównaniu z dowolnym lub odpowiednim miesiącem do 31 stycznia 2020 roku, to on może skorzystać z programu “Polskie środki antykryzysowe - COVID-19 – program dotyczący ulg w spłacie zobowiązań podatkowych na podstawie Ordynacji podatkowej”. W taki sposób przedsiębiorca może ubiegać się o odroczenie terminu płatności lub rozłożenie na raty zarówno podatku, jak i zaległości podatkowej wraz z odsetkami. Po składaniu wniosku do właściwego organu podatkowego zostanie podjęta decyzja. W przypadku pozytywnego rozszerzenia pomoc musi być udzielona przed 31 grudnia 2021, a termin ostatniej raty lub odroczenia nastąpi nie później niż 31 grudnia 2021. 

Naczelnicy urzędów skarbowych wydali już ponad 76,2 tys. decyzji o odroczeniu terminu płatności, rozłożeniu na raty czy umorzeniu zaległości podatkowej. Kwota przyznanych ulg to ok. 6,7 mld zł - mówi wiceminister Anna Chałupa.

Foto: KAS

Jeśli zauważysz błąd, zaznacz odpowiedni tekst i naciśnij Ctrl + Enter, aby zgłosić to redaktorowi
#Podatki #przedsiębiorcy #KAS #Biznes #Polska

Komentarz

Ostatnie wiadomości
Ogłoszenia
live comments feed...