Amazon
10:40, 3 marca 2021

Amazon teraz w Polsce

Amazon
Mamy polski Amazon. Konkurencja dla Allegro, czy nowe możliwosci dla przedsiębiorców?

Mamy polski Amazon. Konkurencja dla Allegro, czy nowe możliwosci dla przedsiębiorców?

Amazon - największy na świecie sklep internetowy. Międzynarodowa kompania, która zaczynała pracę jako księgarnia internetowa, a wreszcie przekształciła się w biznes, robiący swego właściciela i założyciela Jeffa Bezosa najbogatszym człowiekiem na świecie.

Już od lat możemy robić zakupy na amazon.com, później udostępniono dla nas niemiecki domen amazon.de, na którym pojawił się język polski. W polskich placówkach Amazon zatrudnione są 18 tysięcy osób. Zresztą pod koniec stycznia tego roku kierownictwo kompanii zapowiedziało, że już wkrótce w Polsce pojawi się własny amazon.pl.

Nie minęło dużo czasu, i wczoraj strona amazom.pl zaczęła działać. Pojawiły się na niej zarówno polskie, jak i zagraniczne sprzedawcy. Zakupy na nowej stronie nie sprawią problemów dla tych, kto już kiedyś coś kupował przez internet. Jednak warto zaznaczyć, że amazon.pl nie jest oknem, pozwalającym na zakupy od wszystkich zagranicznych producentów. Jeżeli nie zaoferują oni swojej produkcji na polskiej stronie, to nie uda się nam tego kupić, używając wyłącznie amazon.pl. Dobra wiadomość jest jednak taka, że jedno konto pozwoli bez żadnych problemów zmieniać strony i szukać wszystkiego, do czego ma się ochotę.

Oczywiście, że zamówienie można opłacić różnymi formami płatności elektronicznych, w tym BLIKiem w przypadku zakupu towarów od polskiego producenta. Dostawa również odbywa się na kilku sposobów: Poczta Polska, InPost, DHL Poland. Możliwa jest dostawa równie do punktu odbioru, jak i za pomocą kuriera.

Ocenia się, że nowa potęga stworzy konkurencję na rynku dla popularnego w Polsce Allegro i poszerzającego się AliExpres, który również zapowiada otwarcie dla polskich producentów. Jednocześnie może to być zagrożeniem dla małych sklepów internetowych, podobnie jak galerie handlowe są zagrożeniem dla małych sklepików. Jednak konkurencja wymusza rozwój, więc postrzegamy to jak najlepiej. 

Foto: amazon.pl

Jeśli zauważysz błąd, zaznacz odpowiedni tekst i naciśnij Ctrl + Enter, aby zgłosić to redaktorowi
#Amazon #Biznes #Przedsiębiorcy #Polska

Komentarz

Ostatnie wiadomości
Ogłoszenia
live comments feed...