Nowe drzewa
12:19, 16 lutego 2021
Wiarygodne źródło

Lublin: Drzewa dla każdej dzielnicy

Nowe drzewa
W Lublinie mają pojawić się 1000 nowych drzew.

W Lublinie mają pojawić się 1000 nowych drzew.

„Lublin przeciw zanieczyszczeniu powietrza. Drzewa dla każdej dzielnicy” - to nowa akcja społeczna miasta Lublin, rozpoczynająca realizacje projektu Budżetu Obywatelskiego. Celem inicjatywy jest pojawienie stanu powietrza w mieście, za pomocą zwiększania ilości drzew. 

Teraz przedstawiciele każdej z 25 dzielnic miasta mogą składać wnioski o wysadzenie drzew w ich rejonie. Preferowane będą takie, które przewidują stworzenie skwerku lub alei. Ważne jest również to, żeby w projekcie znalazł się plan społecznej edukacji o wrażliwości miejskich drzew.

Wniosek musi odpowiadać również warunkom technicznym, czyli miejsce dla drzewa powinno zgadzać się z podziemnymi komunikacjami i obowiązującymi przepisami. 

Wniosek należy złożyć do 15:30 26 lutego w wersji papierowej i elektronicznej. Elektronicznie wnioskujemy za pomocą platformy Witkac, z kolei papierowe wnioski składamy w Biurze Obsługi Mieszkańców lub pocztą na adres Biuro Partycypacji Społecznej, ul. Bernardyńska 3, 20-109 Lublin.

Do 23 lutego istnieje możliwość konsultacji w pytaniu wymóg formalnych. Odbywa się ona w formie zdalnej po zapisie przez mail [email protected]

Ogłoszenie wyników nastąpi 22 marca, a do końca roku szacuje się wysadzić 1000 nowych zielonych mieszkańców miasta.

Foto: UM Lublin

Jeśli zauważysz błąd, zaznacz odpowiedni tekst i naciśnij Ctrl + Enter, aby zgłosić to redaktorowi
#Drzewa #Nowe dzrewa #Lublin

Komentarze

Najważniejsze wiadomości tygodnia
Sukces projektu Zdorovo: Jak Ukraińcy otrzymują opiekę medyczną w Polsce
Historia sukcesu
Ogłoszenia
live comments feed...