• Strona domowa
  • Noc Kultury 2024 w Lublinie: Świetlne Instalacje i Magia Sztuki 1 - 2 czerwca
Odkryj Magię Nocy Kultury w Lublinie: Neurony Miasta i Więcej
13:14, 19 maja

Noc Kultury 2024 w Lublinie: Świetlne Instalacje i Magia Sztuki 1 - 2 czerwca

Odkryj Magię Nocy Kultury w Lublinie: Neurony Miasta i Więcej
Noc Kultury 2024 w Lublinie: Świetlne Instalacje i Magia Sztuki 1 - 2 czerwca

W nocy z 1 na 2 czerwca 2024 roku Lublin stanie się centrum kulturalnych wydarzeń, gdyż już po raz osiemnasty odbędzie się Noc Kultury. To unikalne święto, podczas którego przestrzeń miejska wypełni się setkami bezpłatnych wydarzeń artystycznych. Główne atrakcje obejmują instalacje świetlne, pokazy, koncerty oraz spektakle, które zamieniają ulice Starego Miasta w tętniące życiem sceny.

Program https://nockultury.pl/pl/program-2024/

Czego Spodziewać Się w Tym Roku?

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest „Neurony Miasta”, a program obfituje w nowości. Szczególną uwagę przyciągać będą Mikrohistorie site-specific – małe formy sztuki wkomponowane w miejską tkankę. Nie zabraknie też koncertów, w tym występu projektu Łona x Konieczny x Krupa, który zdobył dwa Fryderyki za album „TAXI”. Na scenie pojawi się również białoruski artysta hip-hopowy Mandzik oraz finaliści konkursu dla młodych raperów i raperek.

Muzyka i Instalacje

Dla fanów spokojniejszych rytmów przygotowano koncerty zespołu Brut Magnifique, grającego rock and rolla po francusku, oraz Zespołu Muzyki Folklorystycznej „Lubelacy”. W programie znajdzie się także wyjątkowy spektakl jazzowy „Jazz nocą”.

Noc Kultury to nie tylko muzyka. W malowniczej okolicy rzeki Bystrzycy, wzdłuż trasy widokowej obejmującej panoramę Starego Miasta, odbędzie się nowy Festiwal Sztuki Nad Rzeką. Prace artystów, takich jak Alicja Bielawska i Inga Levi, będą czekać na odkrycie.

Nieprzewidywalne Wydarzenia

Noc Kultury to noc, kiedy niemożliwe staje się możliwe. Instalacje zmieniają przestrzeń publiczną Lublina, tworząc niezwykłe, interaktywne doświadczenia. Wędrując po ulicach, uczestnicy mogą natknąć się na zaskakujące instalacje, jak kudłate ściany czy bramy pachnące niespodziewanymi aromatami. To czas, kiedy warto naładować aparaty fotograficzne i przygotować się na niezapomniane wrażenia.

Informacje Praktyczne

Noc Kultury rozpocznie się 1 czerwca 2024 roku o godzinie 19:00 na Moście im. Mariana Lutosławskiego. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, a szczegółowy program dostępny jest na stronie nockultury.pl. Organizatorzy: Warsztaty Kultury w Lublinie, Instytucja Kultury Miasta Lublin oraz Miasto Lublin, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublin, Krzysztofa Żuka.

Jeśli zauważysz błąd, zaznacz odpowiedni tekst i naciśnij Ctrl + Enter, aby zgłosić to redaktorowi
#Noc Kultury #Lublin 2024 #instalacje świetlne #koncerty #sztuka współczesna

Komentarz

Ostatnie wiadomości
Ogłoszenia
live comments feed...