• Strona domowa
  • Ponad 4 tysiące uczniów w Lublinie przystępuje do matur
Rozpoczyna się maturalny maraton!
06:30, 7 maja
Wiarygodne źródło

Ponad 4 tysiące uczniów w Lublinie przystępuje do matur

Rozpoczyna się maturalny maraton!
Ponad 4 tysiące uczniów w Lublinie przystępuje do matur

W 2024 roku w Lublinie, ponad 4300 młodych ludzi przystąpi do maturalnych egzaminów. Startują 7 maja z języka polskiego, a następnego dnia czeka ich matematyka, kończąc na językach obcych 9 maja. Matury składają się z części pisemnej i ustnej, trwające od początku do końca maja.

Prezydent Lublina, Krzysztof Żuk, przekazał życzenia maturzystom, podkreślając znaczenie tego etapu w ich życiu oraz życzył im powodzenia i jak najmniej stresu w dniu egzaminów. W Lublinie do egzaminów przystąpi uczniowie z różnych typów szkół, w tym 3612 z placówek miejskich oraz 736 z innych instytucji. Licealiści ogólnokształcący i technicy stanowią większość zdających, z dodatkową grupą 132 osób z liceów dla dorosłych i 29 ze szkół branżowych.

Egzamin maturalny odbywa się w maju, z częścią ustną zaplanowaną na drugą połowę miesiąca. Aby zaliczyć maturę, uczniowie muszą zdobyć minimum 30% z egzaminów ustnych z języka polskiego i nowożytnego obcego, a także podejść do pisemnego z przedmiotu rozszerzonego. Wybór przedmiotów dodatkowych często zależy od wymogów uczelni wyższych, co kształtuje decyzje uczniów techników oraz licealistów.

Wyniki matur zostaną ogłoszone 9 lipca, stanowiąc kluczowy moment dla przyszłych studentów w Lublinie.

Jeśli zauważysz błąd, zaznacz odpowiedni tekst i naciśnij Ctrl + Enter, aby zgłosić to redaktorowi
#matura Lublin #egzamin maturalny #maturzyści 2024 #edukacja w Lublinie #wyniki matur

Komentarz

Ostatnie wiadomości
Ogłoszenia
live comments feed...