• Strona domowa
  • Gastronomiczne Połączenie: Międzykulturowy Piknik Portal Lublin-Wilno
Festiwal
01:42, 6 maja
Wiarygodne źródło

Gastronomiczne Połączenie: Międzykulturowy Piknik Portal Lublin-Wilno

Festiwal
Gastronomiczne Połączenie: Międzykulturowy Piknik Portal Lublin-Wilno

Rozpoczynając od jutra, 7 maja, na Placu Litewskim w Lublinie, odbędzie się niecodzienne wydarzenie, które symbolicznie połączy mieszkańców Lublina i Wilna. O godzinie 13:00 spotkają się oni przy niezwykłym "wspólnym" stole, który stanie na granicy miast połączonych portalem. To wydarzenie jest wstępem do nadchodzącego Pink Soup Fest, zaplanowanego na 1 czerwca w Wilnie.

Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Lublina ds. Kultury, Sportu i Partycypacji, zaprasza do udziału w tym szczególnym wydarzeniu. "To wyjątkowa okazja do spotkania mieszkańców obu miast, które są ze sobą połączone nie tylko przez portal, ale i przez wspólną historię oraz kulinarną tradycję," mówi.

Celem wydarzenia jest podkreślenie długotrwałej przyjaźni między Polską a Litwą oraz miastami partnerskimi, a także lubelskie starania o uzyskanie tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2029. Inspiracją do spotkania jest chłodnik, tradycyjne danie kuchni polsko-litewskiej. W Lublinie i Wilnie zostanie ustawiony symboliczny stół, który dzięki współpracy miast, stanie się najdłuższym stołem na świecie.

Wydarzenie to zgromadzi lokalne twórczynie internetowe, przedstawicieli władz oraz mieszkańców, którzy wspólnie będą degustować lokalne przysmaki. Nie zabraknie różowych buraków serwowanych w różnych odsłonach oraz tradycyjnego litewskiego chłodnika.

Festiwal Pink Soup Fest w Wilnie będzie promował litewską zupę šaltibarščiai, uznawaną za najlepszą zupę na świecie. W tegorocznej edycji festiwalu, która odbędzie się na rynku Tymas, weźmie udział ponad 100 partnerów. Uczestnicy będą mogli cieszyć się nie tylko kulinarnymi doświadczeniami, ale również warsztatami kreatywnymi i koncertami na żywo, tworząc przyjazną atmosferę dla całych rodzin.

Jeśli zauważysz błąd, zaznacz odpowiedni tekst i naciśnij Ctrl + Enter, aby zgłosić to redaktorowi
#Lublin #Wilno #chłodnik #Pink Soup Fest #międzykulturowe spotkanie

Komentarz

Ostatnie wiadomości
Ogłoszenia
live comments feed...