• Strona domowa
  • Muzeum Wsi Lubelskiej przedstawia wirtualny 3D spacer Skansenem
Poznaj historię Lubelszczyzny z nowej perspektywy
22:47, 2 maja
Wiarygodne źródło

Muzeum Wsi Lubelskiej przedstawia wirtualny 3D spacer Skansenem

Poznaj historię Lubelszczyzny z nowej perspektywy
Muzeum Wsi Lubelskiej przedstawia wirtualny 3D spacer Skansenem

Spacer umożliwia zwiedzanie pięciu obiektów, obejrzenie dziewięciu wystaw oraz dwudziestu czterech wnętrz. Zaproponowane lokalizacje to między innymi wiatrak z Zygmuntowa, zagroda z Teodorówki, dom podcieniowy z Wojsławic, dwór z Żyrzyna oraz cerkiew z Tarnoszyna.

Niezwykłość wirtualnego spaceru polega na tym, że prezentuje on miejsca, do których rzadko trafiają turyści, jak alkierz w chacie czy najwyższe piętro młyna.

Opisy ekspozycji dostępne są do przeczytania lub odsłuchania w polskim i angielskim. Dodatkowo, treści te są również dostępne w formie filmów w Polskim Języku Migowym.

WIRTUALNY 3D SPACER

Spacer online umożliwia też dokładne przyjrzenie się 110 wybranym eksponatom dzięki zdjęciom wysokiej jakości, a także zgłębienie ich historii. Atrakcyjne fotografie i bogate informacje są dodatkowo wzbogacone o dźwięki, które niegdyś można było usłyszeć w odwiedzanych miejscach.

Wirtualne zwiedzanie, jest wynikiem zakończenia pierwszej fazy projektu „Tędy droga. Dostępność cyfrowa w Muzeum Wsi Lubelskiej”, wspieranego finansowo przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach inicjatywy „Kultura w sieci” pod egidą Narodowego Centrum Kultury.

Jeśli zauważysz błąd, zaznacz odpowiedni tekst i naciśnij Ctrl + Enter, aby zgłosić to redaktorowi
#wirtualny spacer #Muzeum Wsi Lubelskiej #skansen lubelski #historia Lubelszczyzny #dziedzictwo kulturowe

Komentarz

Ostatnie wiadomości
Ogłoszenia
live comments feed...