• Strona domowa
  • Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje o aktualnej sytuacji na drogach w związku ze strajkiem rolników
11:06, 20 marca
Wiarygodne źródło

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje o aktualnej sytuacji na drogach w związku ze strajkiem rolników

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje o aktualnej sytuacji na drogach w związku ze strajkiem rolników

Informacje w temacie protestów rolników i funkcjonowania komunikacji miejskiej:

1/ Utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej przede wszystkich dotyczą linii podmiejskich, kursujących na terenie gmin ościennych, poza granicami administracyjnymi miasta Lublin, gdzie odbywają się protesty i zlokalizowane są blokady.

2/ Jesteśmy w kontakcie z gminami na terenie, których organizowane są blokady - na bieżąco będą nam przekazywać co się dzieje. Wówczas będziemy dostosowywać funkcjonowanie komunikacji miejskiej do bieżących warunków.

3/ Gmina Wólka przekazała nam, że na węźle komunikacyjnym Tatary o każdej pełnej godzinie, począwszy od godz. 10.00 na 15 minut rolnicy całkowicie będą wstrzymywać ruch - będą utrudnienia i opóźnienia na liniach nr 2.

4/ W przypadku większych utrudnień opóźnienia mogą dotyczyć także linii nr 22 i 52.

5/ Na terenie gminy Niemce utrudnienia w kursowaniu komunikacji dotyczą linii nr 24, niektóre kursy mogą zostać niewykonane z uwagi na blokadę drogi na terenie gminy, poza Lublinem.

6/ Na terenie gminy Konopnica nastąpi całkowite wstrzymanie ruchu w kierunku Lublina, co oznacza, że linie nr 12, 78 i 85 skierowane zostały na objazd. Przy czym trasa linii nr 12 została skrócona do pętli Wróbla.

7/ Blokady rolników w okolicy ul. Żeglarskiej (linie nr 8, 25, 28 i 38) i ul. Abramowickiej (linie nr 16 i 17) umożliwią przejazd pojazdom komunikacji miejskiej, niemniej mogą wystąpić opóźnienia.

8/ Prosimy śledzić bieżące komunikaty w zakresie utrudnień na naszej stronie i Facebooku. Będziemy je aktualizować po otrzymaniu informacji od gmin ościennych.

9/ Zalecamy korzystanie z bieżącej informacji SIP.

10/ Utrudnienia i opóźnienia mogą występować także w kursowaniu linii zamiejskich.

Protesty rolników wpływają także na funkcjonowanie komunikacji zamiejskiej. Z uwagi na blokady dróg poza granicami administracyjnymi Lublina i brakiem możliwości przejazdu, kurs z Dworca Lublin do Chełma o godz.  11.05 (firma Sylwester Palczewski Usługi Transportowe) nie będzie zrealizowany.

Jeśli zauważysz błąd, zaznacz odpowiedni tekst i naciśnij Ctrl + Enter, aby zgłosić to redaktorowi

Komentarz

Ostatnie wiadomości
Ogłoszenia
live comments feed...