• Strona domowa
  • Lubartów ogłasza przetarg na zaprojektowanie i budowę boiska
przetarg
00:58, 20 marca
Wiarygodne źródło

Lubartów ogłasza przetarg na zaprojektowanie i budowę boiska

przetarg
Lubartów ogłasza przetarg na zaprojektowanie i budowę boiska

Miasto Lubartów podjęło się ambitnego projektu, ogłaszając przetarg na zaprojektowanie i budowę nowoczesnego boiska wielofunkcyjnego przy II Liceum Ogólnokształcącym. Inwestycja ta wpisuje się w ramy „Programu Olimpia”, który upamiętnia 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich, a zarazem ma na celu poprawę dostępu do nowoczesnej infrastruktury sportowej w szkołach.

Realizowany projekt, finansowany wspólnie przez miasto i środki z Ministerstwa Sportu i Turystyki, opiewa na kwotę 2,8 mln złotych. Boisko, będące połączeniem z istniejącą salą gimnastyczną, zostanie wyposażone w szereg innowacyjnych rozwiązań. Wśród nich znajdzie się m.in. mobilna strzelnicą laserową, wyrzutnie piłek tenisowych oraz mobilna scena, co umożliwi organizację różnorodnych wydarzeń sportowych i kulturalnych.

Celem „Programu Olimpia” jest nie tylko uczczenie olimpijskiego dziedzictwa, ale przede wszystkim dostarczenie młodzieży oraz wszystkim mieszkańcom dostępu do nowoczesnych obiektów sportowych. Taka infrastruktura ma służyć rozwijaniu pasji sportowych wśród dzieci i młodzieży, a także promować aktywność fizyczną wśród wszystkich grup społecznych.

Inwestycja w Lubartowie to krok w kierunku realizacji tych ambitnych założeń. Oczekuje się, że nowe boisko wielofunkcyjne stanie się miejscem, w którym lokalna społeczność będzie mogła aktywnie spędzać czas, rozwijając swoje umiejętności i pasje sportowe. Ponadto, projekt ten ma szansę stać się inspiracją dla innych miast w Polsce, pokazując jak ważna jest inwestycja w przyszłość młodego pokolenia i promocja zdrowego trybu życia.

Więcej szczegółów na temat przetargu i planowanej inwestycji można znaleźć na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Lubartów.

Jeśli zauważysz błąd, zaznacz odpowiedni tekst i naciśnij Ctrl + Enter, aby zgłosić to redaktorowi

Komentarz

Ostatnie wiadomości
Najważniejsze wiadomości tygodnia
Konferencja o Włączeniu Migrantek do Edukacji Zawodowej – Dołącz!
Dołącz do konferencji w Lublinie, aby odkryć bezpłatne narzędzia i materiały szkoleniowe
Nowe Godziny Otwarcia i Seanse Saunowe w Aqua Lublin
Od czerwca Aqua Lublin zaprasza do odnowionego Saunarium
Bitwa o Monte Cassino
HISTORIA LUBLINA
Fundacja Kultury Duchowej Pogranicza świętuje 20 lat działalności. 25 maja, o 18:00
Przyłącz się do obchodów jubileuszu, poznaj osiągnięcia fundacji i ciesz się występem Marii Burmaki
Ogłoszenia
live comments feed...