• Strona domowa
  • Kolejny oddział neurochirurgii w Lublinie. Gdzie, kiedy?
14:38, 18 października 2023
Wiarygodne źródło

Kolejny oddział neurochirurgii w Lublinie. Gdzie, kiedy?

Kolejny oddział neurochirurgii w Lublinie. Gdzie, kiedy?

Obecnie tylko w trzech placówkach publicznych na Lubelszczyźnie mogą korzystać z pomocy lekarskiej pacjenci ze schorzeniami neurologicznymi.

Według danych NFZ z marca tego roku, w SPSW w Zamościu czas oczekiwania to 49 dni, w Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Lublinie 30 dni, natomiast w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie aż 218 dni.

Teraz nowy oddział neurochirurgii za 29,3 mln złotych pojawi się w szpitalu przy al. Kraśnickiej. Na inwestycji skorzystają przede wszystkim pacjenci. Zlokalizowanie takiego oddziału w szpitalu wojewódzkim ma spowodować m.in. skrócenie czasu oczekiwania na udzielenie pomocy. Pierwsi pacjenci mają zostać przyjęci na oddział już od 1 stycznia 2024 roku.

Ta inwestycja to odpowiedź na wzrost zachorowań w zakresie chorób neurologicznych wśród dzieci, dorosłych i seniorów. Oddział powstanie w miejsce bloków operacyjnych i oddziału toksykologiczno-kardiologicznego. Dzięki dotacji szpital zakupi także specjalistyczny sprzęt do kompleksowej diagnostyki, operacji i terapii małoinwazyjnych chorób neurologicznych i neuroonkologicznych. Wsparcie finansowe pochodzi z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

Jeśli zauważysz błąd, zaznacz odpowiedni tekst i naciśnij Ctrl + Enter, aby zgłosić to redaktorowi
#lublin #neurologia #neurochirurgia #szpital

Komentarz

Ostatnie wiadomości
Ogłoszenia
live comments feed...